اگر نوشتن کسب‌وکار شما است و سروکارتان با نرم‌افزار ورد است، این نرم‌افزار به‌کمک هوش مصنوعی خبر خوشی برای بهبود نوشته‌های شما دارد.

اگر از کاربران نسخه آنلاین ورد هستید، به‌زودی ویرایشگر جدیدی به این نسخه اضافه می‌شود که با هوش مصنوعی به شما در ویراستاری نوشته‌هایتان می‌کند. مایکروسافت امروز در کنفرانس خود، قابلیتی به‌نام «ایده‌ها» (Ideas) را رونمایی کرد که قرار است به نویسندگان و مترجمان و محققانی کمک کند که سروکارشان با نوشتن و نرم‌افزار ورد است تا با صرف کمترین زمان، نوشته‌هایی بی‌نقص داشته باشند.

قابلیت «ایده‌ها» در نسخه‌ی آنلاین ورد به نویسندگان کمک می‌کند نوشته‌ای کوتاه و خوانا بنویسند؛ بدین‌صورت که اگر جمله‌ای سخت و پیچیده در متن باشد، هوش مصنوعی ورد جمله‌ای خواناتر و ساده‌تر را به‌صورت خودکار پیشنهاد می‌دهد. یکی دیگر از قابلیت‌های این هوش مصنوعی بررسی دستورزبان است؛ یعنی ویرایشگر حرفه‌ای دستورزبان متن نوشته‌شده را چک می‌کند و درصورت وجود غلط‌های دستورزبانی، آن‌ها را اصلاح می‌کند.

این‌ها تمام توانایی‌های این ویرایشگر نیست. یکی از ویژگی‌ها جذاب‌ قابلیت «ایده‌ها» و هوش مصنوعی ویرایشگر نسخه آنلاین ورد، استخراج کلمات کلیدی هر مقاله و مطلب است. این ویژگی می‌تواند برای نوشتن چکیده‌ی مقاله، سئو مطلب برای وب‌سایت‌ها و... کارایی بسیاری داشته باشد.

همچنین، مایکروسافت بخش جدیدی به‌نام «طراحی ورد» (Word Designe) نیز به این نرم‌افزار اضافه کرده تا به‌کمک آن بتوان جدول‌های موجود در متن را به‌صورت دلخواه و با سلیقه خود طراحی کرد. مایکروسافت اعلام کرده این قابلیت‌های جذاب و جدید ژوئن (خرداد) برای استفاده توسعه‌دهندگان و پاییز امسال برای استفاده‌ی تمام کاربران عرضه خواهد شد.

 

برای دیدن مطالب فناوری بیشتر اینجا را کلیک نمایید.

منبع خبر