براساس پتنتی که به‌تازگی از مایکروسافت منتشر شده‌ است، در آینده شاید پاسخ‌گویی دستیار هوشمند کورتانا به عواطف و احساسات انسانی را شاهد باشیم.

به‌ گزارش ویندوزیونایتد، براساس پتنتی که به‌تازگی منتشر شده‌ است، به‌ نظر می‌رسد قرار است در کورتانا (Cortana)، دستیار هوشمند مایکروسافت، بهبود پاسخ‌های مفهومی مبتنی‌‌بر شرایط و قابلیت واکنش به عواطف انسانی را شاهد باشیم. این پتنت در ژانویه‌ی ۲۰۱۸ نوشته شده‌ بود؛ ولی این هفته در پتنت‌اسکوپ (PatentScope) منتشر شد. در این پتنت، ذکر شده‌ است که احتمالا کورتانا با به‌خاطرسپردن بخش‌هایی از مکالمات گذشته، بتواند در دادن پاسخ‌های مفهومی و مرتبط با موضوع پیشرفت کند. البته، این بخش از پتنت اطلاعات جدیدی را شامل نمی‌شود. در ماه مه امسال، دنیل روبینو، سردبیر ویندوزسنترال، مقاله‌ای درباره‌ی کورتانا و حرکت آن به‌سمت مفهومی‌شدن نوشته‌ بود. توانایی انجام وظایف براساس پیغام‌های پیشین و داده‌های موجود آینده‌ی کورتانا است.

با تمام این‌ها، قابلیتی که ممکن است انتشار آن تفاوت بزرگی ایجاد کند، بخش مربوط به عواطف است که در پتنت به آن اشاره شده‌ است. در این پتنت، توضیح داده شده‌ است که کورتانا می‌تواند از روشی مشابه در یادگیری مفاهیم و شرایط استفاده‌ کند تا بتواند به عواطف کاربران واکنش نشان‌ دهد.در این سند افشاشده، روش‌ها و ابزاری ذکر شده‌ است که با استفاده از آن‌ها می‌توان بین کاربر و عامل هوشمند سخن‌گو ارتباطی برقرار کرد که در آن به احساسات توجه شود. در این ارتباط، می‌توان ابتدا تعدادی عکس شامل یک یا چند عکس مرتبط با کاربر دریافت کرد. عکس پروفایل کاربر هم می‌تواند دریافت شود. براساس اولین گروه عکس دریافتی، اولین گروه از توصیفات متنی تولید می‌شود که می‌تواند حداقل براساس احساسات موجود در عکس پروفایل کاربر باشد.

 

 

برای دیدن مطالب فناوری بیشتر اینجا کلیک کنید

منبع خبر