هواوی پتنتی را برای سیستم عامل موبایلی جدید خود نزد اداره پتنت ها و علائم تجاری آلمان به ثبت رسانده و برخلاف گزارش های اولیه این سیستم عامل آرک (Ark OS) نام دارد. البته صرفا با استناد به ثبت این پتنت نمی توان گفت که نام سیستم عامل موبایل هواوی آرک خواهد بود اما از آنجا شرکت مورد بحث نام تجاری آرک را در دیگر نواحی دنیا علاوه بر آلمان ثبت کرده این احتمال قوت می یابد.

شرکت چینی هواوی همانطور که قبلا در خبرها خوانده اید براساس حکم دولت فدرال آمریکا از هرگونه مراوده با کمپانی های مستقر در این کشور منع شده است و این یعنی غول تکنولوژی چینی به زودی دسترسی خود به اندروید و نرم افزار ویندوز را از دست می دهد. در همین اثنا بود که خبر رسید هواوی مشغول توسعه سیستم عامل جدیدی به نام هونگ منگ است.

حال براساس گزارشی دیگر، پتنتی حدودا شش روز پیش توسط این شرکت ثبت شده که سیستم عامل موبایل هواوی را نشان می دهد. اسکرین شات هایی از رابط کاربری این سیستم عامل در پتنت های هواوی موجود است که طبق آنچه مشاهده میکنید تفاوت چشمگیری با محیط اندروید دارد. البته در تمامی این اسکرین شات ها نام Android Green Aliance یا ائتلاف سبز اندروید مشاهده می شود؛ پیمانی میان شرکت های اینترنتی چین از جمله علی بابا و تنسنت که چند سال پیش میان آنها منعقد شد و براساس آن این شرکت ها متعهد شدند در طراحی اپ های اندرویدی از استانداردهای مشخصی تبعیت کنند. در نتیجه با استناد به آنچه گفته شد و البته شایعات قبلی میتوان گفت که سیستم عامل موبایل هواوی آرک احتمالا از اپ های اندرویدی پشتیبانی خواهد کرد.

 

گفته می شود سیستم عامل موبایل هواوی بین بهار ۲۰۱۹ تا پاییز ۲۰۲۰ منتشر می شود هرچند که هواوی این خبر را تایید نکرده است. شاید بد نباشد اشاره کنیم که آمریکا همزمان با بالا گرفتن جنگ تجاری اش با چین چندین کمپانی بزرگ مستقر در این کشور آسیایی را هدف قرار داده؛ برای مثال اوایل این ماه DJI که عنوان بزرگ ترین سازنده پهپاد در دنیا را یدک می کشد از سوی وزارت امنیت کشور آمریکا تهدید به تحریم شد. گفته شده پهپادهای ساخت این کمپانی طوری توسعه پیدا کرده اند که اطلاعات حساس آمریکا را در اختیار نهادهای دولتی چین می گذارند. برای دیدن بقیه اسکرین شات ها از این لینک استفاده کنید.

 

 

برای دیدن مطالب فناوری بیشتراینجارا کلیک نمایید.

منبعخبر