آیا بدنبال شغل جدید هستید؟ توصیه ما این است پیش از استعفا دادن و زمانی که هنوز مشغول کار هستید به دنبال شغل جدید باشید. چرا؟ به این خاطر که وقتی مشغول فعالیت هستید، ارتباط‌های حرفه‌ای با دیگران (در زمینه کاری خود) دارید و به واسطه آنها می‌توانید موقعیت‌ها و فرصت‌های خوب را کشف کنید و انتخاب آگاهانه و درستی داشته باشید.

اما اگر بیکار باشید علاوه بر اینکه اطلاعات به‌روزی ندارید ممکن است به خاطر اجبار و فشار برای زودتر سر کار رفتن، انتخاب‌های نادرستی داشته باشید.

به گفته‌ی سارا منکه، کارشناس کاریابی و مدیر اجرایی موسسه Premier وقتی هنوز شغلی دارید و روزمه خود را برای شرکت‌های مربوطه ارسال می‌کنید، از اولویت و جذابیت بیشتری برای آنها برخوردار خواهید بود. به این خاطر که بیشتر سازمان‌ها می‌خواهند بهترین‌ها را استخدام کنند و چه گزینه‌ای بهتر از کسی که در حال حاضر در شرکتی دیگر مشغول کار است!

به طور کلی استعفا دادن پیش از یافتن موقعیت شغلی مناسب یک ریسک بسیار بزرگ است که باید از آن دوری کنید.

به جای اینکه از روی هیجان و احساسات از شغل خود بیرون بیایید، همچنان در آنجا بمانید و همزمان هم دنبال شغل دلخواهتان بگردید. به این صورت هم درآمد خود را حفظ کرده‌اید و هم بدنبال اهداف جدیدی در زندگی حرفه‌ای خود هستید.

 

برای دیدن مطالب بیشتراینجارا کلیک نمایید.

منبعخبر