با کارآموز اپل که ۵۰۰ ایموجی اول را طراحی کرده آشنا شوید

 

آخرین به روز رسانی نرم افزاری اپل یعنی iOS 12.1، تقریباً ۱۵۷ ایموجی به شمار این شکلک‌ها اضافه کرد. این مسئله موجب شد که تعداد کلی ایموجی‌های طراحی شده با در نظر گرفتن نژاد و رنگ مو‌های مختلف، به رقم باورنکردنی ۲۸۲۳ عدد برسد.

شاید برای نسل جدید باور این مطلب بسیار سخت باشد اما تقریباً یک دهه پیش، کاربران مجبور بودند از کلمات برای بیان احساسات در پیغام‌های کوتاهشان استفاده کنند و عمر این شکلک‌های بامزه تنها ده سال است.

جالب است بدانید که برنامه‌ی تولید این سری ایموجی‌ها چگونه بوده و خالی از لطف نیست با کارآموز اپل که ۵۰۰ ایموجی اول را طراحی کرده آشنا شوید. آنجلا گُزمن تابستان سال ۲۰۰۸ میلادی کارآموز شرکت اپل شد و در روزهای آغازین این شغل با پدیده‌ای مواجه شد که دقیقاً معنی آن را نمیدانست.

با کارآموز اپل که ۵۰۰ ایموجی اول را طراحی کرده آشنا شوید

 

 

او در ابتدا اصلاً نمی‌دانست ایموجی چه چیزی است و یک موبایل تاشو در اختیار داشت اما حین دوره‌ی کارآموزی خود یک آیفون دریافت کرد و موفق شد علاوه بر آشنایی با این پدیده‌ی جدید، روی طراحی ۵۰۰ ایموجی مختلف کار کند.

او مشخصاً علاقه خاصی به قلب‌های رنگارنگ طراحی شده برای موبایل‌ها دارد و می‌داند که قلب قرمز به علت معنای خاصش، تقریباً جزو محبوبترین ایموجی‌ها به شمار می‌رود.

او باور دارد که ایموجی حلقه‌ی نامزدی، سخترین پروژه کاری‌اش به شمار می‌رود و وی چندین روز مجبور بوده به صفحه نمایش خود خیره شود تا بتواند جزئیات کاملی برای این ایموجی طراحی کند.

البته تیم طراحی کم کم متوجه شد که می‌تواند برای طراحی بسیاری از ایموجی‌های جدید از چیدمان موارد قبلی استفاده کند و بدین شکل زمان زیادی در پروسه را ذخیره نماید.

آنجلا پس از چهار سال فعالیت در اپل، به استخدام گوگل درآمده و جزو مدیران طراحی این کمپانی به شمار می‌رود. با این وجود هنوز هم ایموجی‌ها را فرزندان خود می‌داند و بارها از ایموجی شانه بالا انداختن استفاده می‌کند.