ویدیوهای IGTV را از این بعد می‌توان در استوری اینستاگرام به اشتراک گذاشت. مهم‌ترین نتیجه جلب توجه تعداد بیشتری از کاربران به آن‌ها است.

فیس بوک، با آوردن قابلیت IGTV به اینستاگرامتلاش کرد تجربه مشاهده ویدیو درون گوشی هوشمند را متحول کرده و در واقع رقابتی جدی را با سرویس یوتیوب شرکت گوگل آغاز کند. این قسمت در واقع پلتفرمی منحصربه‌فرد محسوب شده ویدیوهای IGTVبه صورت عمودی پخش شده و مربوط به صفحه‌هایی هستند که یک کاربر آن‌ها را فالو کرده است. همچنین ممکن است بسته به علاقه کاربر، ویدیوهایی نیز خارج از صفحه‌های فالو شده به صورت پیشنهادی معرفی شوند.

اینستاگرام به تازگی اعلام کرده از این پس، اشتراک‌گذاری ویدیوهای IGTV در پلتفرم استوری نیز امکان‌پذیر خواهد بود. به این ترتیب، ارتباط میان بخش‌های مختلف شبکه اجتماعی اینستاگرام باز هم بیشتر از قبل خواهد شد. کاربران اکنون می‌توانند ویدیوهای IGTV که پیشتر در این قسمت بارگذاری کرده‌اند را درون استوری خود نیز منتشر کنند. با توجه به این که بیشترین میزان محبوبیت بین فید، IGTV و استوری در اختیار اینستاگرام استوری است، این موضوع به افزایش بازدید از ویدیوهای طولانی کاربران کمک خواهد کرد.