1- بیش از ۷/۵ میلیون نفر از جمعیت ۱۶ تا ۳۵ ساله‌ی مردم ایران در اینستاگرام عضو هستند یا به عبارتی بیش از ۴۰ درصد آن‌ها در این شبکه‌ی اجتماعی عضو هستند و تعداد آن‌ها روزبه‌روز بیشتر می‌شود. . مشابه این آمار در مورد کاربران آمریکایی نیز صدق می‌کند. ۵۵ درصد از جوانان بین ۱۸ تا ۲۹ سال در این شبکه‌ی اجتماعی فعالیت می‌کنند.

 

2- از سال ۲۰۱۲ تابه‌حال تعداد کاربران بزرگسال اینستاگرام در آمریکا ۲ برابر شده است این آمار متعلق به افرادی است که کاربران جوانی بوده‌اند که با وجود افزایش سن هنوز هم در این شبکه‌ی اجتماعی فعالیت دارند.

 

3- ۳۱ درصد از کاربران خانم و ۲۱ درصد از کاربران مرد که از اینترنت استفاده می‌کنند در اینستاگرام عضو هستند آمار نشان می‌دهد که ۶۸ درصد کاربران اینستاگرام خانم هستند.

 

4- ۵۶ درصد کاربران اینستاگرام سالانه ۵۰ هزار دلار درآمد دارند ۲۶ درصد کاربران اینستاگرام نیز سالانه ۷۵ هزار دلار یا بیشتر از طریق شبکه‌ی اجتماعی و اینستاگرام درآمد درآمد بدست می آورند.

 

5- اینستاگرام روزانه بیش از۴۰۰ میلیون کاربر فعال دارد بیش از ۷۰۰ میلیون کاربر فعال ماهیانه در اینستاگرام فعالیت می‌کنند و تعداد آن‌ها روبه افزایش است.

 

6- اینستاگرام در سال ۲۰۱۷ حدود ۱/۳ میلیارد دلار از طریق تبلیغات موبایل درآمد داشته است این رقم ۸/۴ درصد از درآمد حاصل از تبلیغات موبایل شبکه‌ی اجتماعی فیسبوک را تشکیل می‌دهد. انتظار می‌رود این رقم تا سال ۲۰۱۸ حدود ۱۸ درصد افزایش پیدا کند.

 

7- محبوب‌ترین عکس اینستاگرام حدود ۶ میلیون لایک دریافت کرده است بیشترین تعداد لایک مربوط به عکس یکی از خوانندگان بوده است که نزدیک به ۶ میلیون نفر آن را لایک کرده‌اند.

 

8- Clarendon، Juno و Gingham محبوب‌ترین فیلترهای اینستاگرام هستند دفعه‌ی بعدی که خواستید پست بگذارید می‌توانید یکی از این فیلترها را انتخاب کنید.

 

9- محبوب‌ترین هشتگ‌هاب بازاریابی: #social، #branding، #socialmedia، #success، #sales، #entrepreneur، #entrepreneurship، #marketing، #branding، #tech، #business، #contestalert، #sweepstakes، #giveaway، #discount، #travel، #deal، #smallb- محبوب‌ترین هشتگ‌های عمومی: #love، #instagood، #photooftheday، #tbt، #beautiful، #cute، #me، #selfie، #tagforlikes، #happy، #followme، #fashion، #summer، #picoftheday، #like4likes، #fun، #art، #friends، #instadaily، #girl، #smile، #repost 

 

10- 5 کشور برتر از لحاظ تعداد بازدیدکنندگان: آمریکا با ۱۹/۲۲ درصد روسیه با ۸/۸۴ درصد برزیل با ۵/۴۳ درصد ترکیه با ۵/۴ درصد انگلستان با ۳/۹۷ درصد 12- ۷۰/۷ درصد از برندها در اینستاگرام فعالیت دارند.

 

11- ۵۰ درصد جمعیتی که در اینستاگرام عضو هستند حداقل یک برند را فالو کرده‌اند برندهایی مانند Oreo، NatGeo، Red Sox و Instagram جزو پرطرفدارترین برندهای اینستاگرام هستند.

 

12- محبوب‌ترین برندها در سال ۲۰۱۷ حدود ۴/۹ بار در هفته در اینستاگرام پست می‌گذارند این آمار نسبت به سال ۲۰۱۵ رشد ۵۰ درصدی داشته است.

 

13- کمپین‌های اجرایی اینستاگرام موفق هستند ۷۰ درصد کمپین‌های اجرایی در اینستاگرام موفق هستند و باعث افزایش مبادلات آنلاین یا افزایش تعداد دانلودهای یک اپلیکیشن موبایل می‌شوند.

 

14- حدود ۱۷/۵ درصد افراد بعد از دیدن یک پست تاثیرگذار واکنش نشان می‌دهند این واکنش‌ها عبارتند از جستجو کردن، خرید کردن، فرستادن آن برای یک دوست یا سر زدن به یک وب‌سایت هستند.

 

15- ۵ برند محبوب اینستاگرام عبارتند از: National Geographic بابیش از 93.5 میلیون نفر فالوئر Nike با بیش از81.8 میلیون نفر فالوئر Victoria’s Secret بابیش از 62 میلیون نفر فالوئر 9GAG با بیش از48.1 میلیون نفر فالوئر Nike Football با بیش از 36.7 میلیون نفر فالوئر

 

16- بیش از ۱ میلیون تبلیغ‌ کننده‌ی فعال در این پلتفرم وجود دارند این آمار تا ماه مارس سال ۲۰۱۷ ثبت شده است.