معاون دادستان کل کشور اظهار کرد فیلترینگ اینستاگرام باید چند سال قبل انجام می‌شد. به گفته جاویدنیا، بسیاری از علما و اساتید دانشگاه خواستار فیلتر شدن اینستاگرام هستند و حتی مقام معظم رهبری نیز درباره وضعیت نامساعد این فضا هشدار داده است.

جواد جاویدنیا، سرپرست جدید معاونت امور فضای مجازی دادستانی کل کشور عنوان کرد بسیاری از علما خواهان فیلتر شدن اینستاگرام هستند و حتی مقام معظم رهبری نیز چندین بار در خصوص وضعیت نامساعد این فضا هشدار دادند و گفتند این فضا به جوانان آسیب می‌رساند. از این رو من به عنوان سرباز ولایت و یک فرد ولایتمدار نمی‌توانم به وضعیت این فضای مجازی بی‌تفاوت باشم.
جواد جاویدنیا در پاسخ به این سوال که آیا احتمال فیلترینگ اینستاگرام وجود دارد، گفت:

با وضعیتی که اینستاگرام دارد، این شبکه اجتماعی باید در سال‌های قبل فیلتر می‌شد؛ چرا که در اینستاگرام میزان جرایم به سرعت در حال افزایش است و آسیب‌های زیادی را برای خانواده‌ها به وجود می‌آورد و همه از این وضعیت ناراضی هستند. همچنین برخی از اساتید دانشگاه، طلاب و علما نیز خواستار فیلترینگ اینستاگرام هستند و حتی برخی از افراد، مسئولان فضای مجازی کشور را بی‌غیرت خطاب می‌کنند که چرا با اینکه این صفحه اجتماعی موجب گمراهی افراد به ویژه کودکان و نوجوانان می‌شود، از فعالیت آن جلوگیری نمی‌کنند.

جواد جاویدنیا، دبیر کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در ادامه افزود با توجه‌ به جایگاهی که دارم در خصوص فضای مجازی کشور مسئول هستم و نمی‌توانم به فاجعه‌ای که در این شبکه اجتماعی در حال رخ دادن است، بی‌تفاوت باشم. قوه قضائیه نیز در خصوص اینستاگرام تذکر داده و خواستار اجرای قانون در تمامی زمینه‌ها است.