لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران رخت نو بر تن می‌کند

زمانی رسیده که دیگر باید کم کم خودمان را برای سری جدید «لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران» آماده کنیم؛ چهارمین دور از این رقابت‌ها تابستان سال گذشته برگزار شد، اما امسال ماجرا از قرار دیگری است.

سید‌صادق پژمان مدیرعامل بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای از تغییر اسم و برند رویداد مورد بحث خبر داده و تصمیم گرفته دور بعدی را به عنوان «جام قهرمانان بازی های ویدیویی ایران» یاد کند. اما این مسئله تنها به یک تغییر اسم ختم نمی‌شود و قرار است این مسابقات با تغییرات و بهبودهای گسترده‌ای همراه باشد.

پژمان در این رابطه می‌گوید: با توجه به استقبال خوبی که طی سال‌های گذشته از این رویداد شده است، بنا داریم تا دوره جدید این مسابقات را گسترده‌تر و در سطح کیفی بهتری برگزار کنیم. طی چهار سال گذشته این رویداد تحت عنوان «لیگ بازی‌های رایانه‌ای» برگزار می‌شده است، اما با توجه به اینکه قرار نیست از این پس در فرمت لیگ باشد، نامش به «جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران یا Iran Games Cup تغییر داده شده است».

سال قبل این رقابت‌ها در چهار رشته فیفا، PES، کلش رویال و کوییز آو کینگز برگزار شد، اما حالا پژمان وعده داده دو یا سه رشته جدید به مسابقات اضافه شود. «با بررسی‌ها و نیازسنجی‌های انجام شده، رشته‌های جدیدی در ژانرهای متفاوت به مسابقات افزوده می‌شود تا هم تنوع بیشتری به مسابقات داده شود و هم بازیکنان بیشتری بتوانند در بزرگ‌ترین مسابقات بازی‌های ویدیویی کشور رقابت کنند. همچنین بخش جانبی مسابقات بازی‌های جدی را هم اضافه خواهیم کرد که نوع و جزییات آن به‌زودی اعلام می‌شود».

 

 لیگ بازی‌های رایانه‌ای ایران رخت نو بر تن می‌کند

مدیرعامل بنیاد حتی مدعی است جوایز امسال نسبت به دوره‌های قبلی رشد خواهند داشت. «براساس برنامه‌ریزی‌های انجام شده، جوایز نقدی مسابقات بیشتر از سال گذشته خواهد بود و در تلاش هستيم مقدمات اعزام برگزيدگان رشته‌هايی كه مسابقات جهانی معتبر دارند نیز فراهم شود. همچنین جهت تسهیل حضور شرکت‌کنندگانی که از شهرستان‌ها ثبت‌نام می‌کنند، تمهیداتی اندیشیده شده است و مسابقات استانی ابتدا در چند نقطه از كشور برگزار خواهد شد و سپس نفرات برتر طبق سهمیه در بخش نهايی حضور خواهند یافت». اگر خاطرتان باشد مجموع جوایز دور قبلی ارزشی معادل با صد میلیون تومان داشت.

گفتنی است بنیاد ملی بازی‌های رایانه‌ای طرحی را با همکاری مجموعه آپارات گیم نیز تدوین کرده تا برای اولین‌بار از استریمرهای فعال حمایت کند. براساس این طرح، استریمرها می‌توانند با بهره‌گیری از حمایت هواداران خود و تشویق آن‌ها به حضور در مسابقات «جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران» نسبت به میزان مشارکت هواداران‌شان در مبلغ فروش سهیم شوند.

طبق شرایط تعیین‌شده،‌ استریمری که از طریق کد تخفیف منحصر به فرد خود حداقل ۱۰۰ الی ۲۰۰ شرکت‌کننده را به ثبت نام ترغیب کند ۵ درصد از قیمت هر بلیت و هر استریمری که بیش از ۲۰۰ شرکت‌کننده را معرفی نماید ۱۰ درصد قیمت هر بلیت را دریافت خواهد کرد.

در نهایت و در مراسم فینال مسابقات، از استریمری که بیشترین مشارکت را داشته باشد، به‌عنوان تاثیرگذارین استریمر سال تقدیر به عمل خواهد آمد. ناگفته نماند استریمرها می‌توانند تا پایان روز سه‌شنبه ۲۸ خرداد ماه با تکمیل فرم در این لینک درخواست خود را برای مشارکت ارسال کنند.

فراموش نشود مسابقات «جام قهرمانان بازی‌های ویدیویی ایران» با مشارکت حداکثری سازمان‌ها و نهادهای مختلفی همچون کانون پرورش فکری کودکان، انجمن ورزش‌های الکترونیکی و وزارت‌های ارشاد استان‌های مختلف برگزار خواهد شد. ثبت‌نام این مسابقات از هفته نخست تیر ماه آغاز می‌شود.

 

برای دیدن مطالب فناوری بیشتر اینجا را کلیک نمایید.

منبع خبر