با وجود اینکه گزارشات قبلی از بقای آیتونز روی مک او اس 10.15 خبر می دادند، به نظر می رسد اپل تصمیم گرفته تا به عمر این برنامه پایان دهد؛ برنامه ای که حدود هجده سال قبل یعنی 9 ژانویه 2001 توسط استیو جابز در رویداد Macworld معرفی شد.

اپل می خواهد در نسخه بعدی مک او اس، آیتونز را با اپ های مستقل برای موزیک، تلویزیون و پادکست جایگزین کند. این نسخه از سیستم عامل مک در کنفرانس WWDC معرفی می شود که دو روز دیگر یعنی دوشنبه ساعت 21:30 به وقت تهران برگزار خواهد شد. خبرگزاری بلومبرگ در این رابطه می نویسد:

آیتونز طی دو دهه اخیر در نقش یک برنامه محوری برای موسیقی، فیلم، سریال های تلویزیونی، پادکست ها و مدیریت دیوایس ها به شمار می رفت. امسال اپل آماده است تا وارد عصر جدیدی شود. این کمپانی سه اپلیکیشن جدید را برای مک معرفی می کند: موزیک، تی وی، و پادکست که جایگزین آیتونز خواهند شد.

 

این اطلاعات با گزارشات اخیر وب سایت 9to5Mac هم مطابقت دارد. نویسنده این سایت مدعی شده بود آیتونز روی مک به Music تغییر نام خواهد داد. به عبارت اپ جدید Music ابزار اصلی کاربران برای مدیریت دستگاه های مختلف اپل است.

استیو جابز در سال 2001 در مورد آیتونز گفت:

اپل باز هم مهارت خودش را به نمایش گذاشت و اپلیکیشن های پیچیده را ساده و قدرتمند کرد. آیتونز به مراتب پیشرفته تر از دیگر برنامه های مشابه است و امیدواریم رابط کاربری ساده این برنامه، کاربران بیشتری را به سمت دنیای موزیک دیجیتال بکشاند.

 

البته طی سال های اخیر انتقادات زیادی از این برنامه پرحجم و سنگین شده است و به همین دلیل، تقسیم آن به سه اپ مستقل برای موزیک، تلویزیون و پادکست می تواند تصمیم خوبی باشد.

انتظار می رود اپل در مراسم WWDC 2019 از نسخه های جدید سیستم عامل هایش یعنی iOS 13 و مک او اس 10.15 به همراه watchOS 6 و tvOS 13 رونمایی کند. این مراسم رأس ساعت 21:30 دوشنبه 13 خرداد برگزار خواهد شد و ما هم در دیجیاتو به رسم هر سال، این رویداد را به شکل زنده پوشش خواهیم داد.

 

برای دیدن مطالب فناوری بیشتراینجارا کلیک نمایید.

منبعخبر