طبق انتظارات، هواوی بالأخره طی مراسمی در شهر مونیخ آلمان از پرچم‌داران جدید سری میت تحت نام‌های میت ۳۰، میت ۳۰ پرو و میت ۳۰ پورشه دیزاین RS رونمایی کرد. با‌این‌حال، هیجان این رویداد بیش‌ از اینکه مربوط به معرفی دستگاه‌های جدید هواوی باشد، حول راهکار هواوی برای دورزدن تحریم‌های گوگل جریان داشت. انتظار می‌رفت که چینی‌ها حین برگزاری مراسم یادشده، اشاره‌ای به نبود سرویس‌های گوگل روی پرچم‌داران خود کنند؛ اما این اتفاق نیفتاد تا علاقه‌مندان به خرید گوشی هواوی با سردرگمی روبه‌رو شوند.

پس‌ از برگزاری رویداد هواوی، ریچارد یو، مدیرعامل هواوی در جلسه‌ای که با اصحاب رسانه داشت، به برخی از پرسش‌های آن‌ها پاسخ داد. وقتی که از وی درباره‌ی راهکار شرکتش برای استفاده از سرویس‌های گوگل روی پرچم‌داران سری میت ۳۰ پرسیده شد، او از قفل‌گشایی بوت‌لودر این دستگاه‌ها سخن گفت؛ موضوعی که با سیاست‌های پیشین‌ چینی‌ها در تضاد قرار داشت. گویا شرقی‌ها هنوز درباره‌ی موضوع یادشده به یک اجماع نرسیده‌اند و همچنان در دو راهی انتخاب، سردرگم هستند؛ زیرا طبق صحبت‌هایی که یکی از سخنگو‌های هواوی به‌تازگی انجام داده، به‌نظر می‌رسد، هواوی هیچ‌گونه برنامه‌ای برای قفل‌گشایی بوت‌لودر گوشی‌های جدید خود ندارد. هنوز مشخص نیست که آیا این تصمیم موقتی بوده و در آینده بازهم دچار تغییر خواهد شد یا خیر؛ چیزی که عیان است، کار سخت هواوی برای فتح بازار‌های غرب است؛ بازارهایی که به‌شدت بر سرویس‌ها و اپلیکیشن‌های گوگلی متکی هستند.

تاکنون هواوی از هرگونه اظهارنظر درباره‌ی موضع جدید خود خودداری کرده است؛ اما به‌محض وصول اخبار تازه، شما را مطلع خواهیم ساخت.