کوالکام نسخه‌ی به‌روزشده‌ی پردازنده اسنپدراگون 855 را با نام +855 رونمایی کرد.

 

امروز کوالکام تراشه‌ی جدید خود، اسنپدراگون 855+ را رونمایی کرد. در گذشته شاهد بودیم که کوالکام نسخه‌ی ارتقایافته‌ای از برخی تراشه‌های پرچم‌دار خود را چندی پس از عرضه‌ی آن‌ها ارائه می‌داد. یکی از معروف‌ترین این موارد مربوط‌به تراشه‌ی اسنپدراگون 821 است. تراشه‌ی اسنپدراگون 835 هیچ‌گاه ارتقا نیافت ولی سال گذشته تراشه اسنپدراگون ۸۴۵ ازین قاعده پیروی کرد و با تغییر نام به اسنپدراگون 850 که تقریبا مشخصات یکسانی داشتند، در برخی از محصولات به کار برده شد.

 

تراشه‌ی 855+ به‌طور کلی از همان چینش SoC تراشه‌ی اسنپدراگون 855 برخوردار است. اما این بار کوالکام سرعت کلاک هسته‌های Prime را از ۲.۸ گیگاهرتز به ۲.۹۶ گیگاهرتز افزایش داده است که سطح عملکرد را در حالت سینگل تردینگ ۴.۲٪ بهبود می‌بخشد.

 

در کنار افزایش سرعت پردازنده، شاهد بهبود عملکرد پردازنده گرافیکی تا ۱۵ درصد هستیم. سرعت آدرنو 640، پردازنده‌ی گرافیکی اسنپدراگون 855 معادل ۵۸۵ مگاهرتز بود و اکنون در پردازنده‌ی جدید سرعت این تراشه‌ی گرافیکی روی ۶۷۲ مگاهرتز تنظیم شده است.

 

کوالکام می‌گوید در هفته‌های آینده اخباری از دستگاه‌های مجهز به پردازنده‌ی 855+ خواهیم شنید. سال گذشته Asus با معرفی ROG Phone اولین شرکتی بود که محصولی با تراشه‌ی ارتقایافته‌ی اسنپدراگون 845 با سرعت کلاک بیشتر ارائه می‌کرد. حال ایسوس تأیید کرده که نسخه‌ی بعدی این گوشی نیز برای اولین به پردازنده‌ی 855+ مجهز خواهد شد. برخی گمانه‌زنی‌ها حاکی از عرضه نوت ۱۰ با اسنپدراگون 855+ است. این احتمال نیز وجود دارد که سامسونگ پرچم‌دار آینده‌ی خود را ابتدا با تراشه‌ی اگزینوس جدید به بازار عرضه کند و در کنار آن نسخه‌ای مجهز به تراشه‌ی اسنپدراگون 855+ نیز عرضه شود.

 

برای دیدن مطالب فناوری بیشتر اینجا کلیک کنید

منبع خبر