گوگل از چند سال قبل حین جستجوی یک ترانه در کنار نتایج عادی، متن آن را هم در یک کادر به نمایش می گذارد. هرچند این ابزار بسیار مفید به نظر می رسد اما Genius Media، از سایت های تخصصی موزیک گوگل را متهم کرده که این قابلیت را با کپی محتوای آنها ارائه می کند.

Genius از سال ۲۰۰۹ و با تمرکز بر ترانه های رپ شروع به فعالیت کرد اما از آن زمان حوزه فعالیتش را به دیگر سبک ها هم کشانده و به مکانی برای نوشتن ترانه و بحث درباره آنها تبدیل شده است. این سایت حالا گوگل را متهم کرده که با کپی برداری صریح محتوای ترانه ها، به ترافیک ورودی آنها لطمه زده است. «بن گراس»، مدیر ارشد استراتژی Genius Media در این باره گفته است:

کمپانی ما بارها و بارها با ارائه شواهد غیرقابل انکار به گوگل نشان داده که آنها در کادر جستجو متن های کپی شده را به نمایش می گذارند. این یک مشکل اساسی است و گوگل باید آنرا حل کند.

این پلتفرم برای ایجاد تمایز بین متن های خود و سایت های دیگر در آنها از نشانه گذاری ها و آپوستروف های متغیر استفاده می کند که پس از تبدیل به کد مورس به معنی «دست آلوده» هستند.

 

سخنگوی گوگل در واکنش به این اتهام تاکید کرده که اطلاعات ارائه شده در نتایج جستجو از منابع مختلف لایسنس می شوند اما این شرکت در حال بررسی مساله با شرکای دیگر است. به گفته وی در صورتی که شرکای گوگل به راهکارهای مورد نظر پایبند نبوده باشند، همکاری با آنها خاتمه پیدا می کند.

این شکایت در حالی مطرح شده که وزارت دادگستری آمریکا هم در پی بازرسی روش های کسب و کار گوگل برای اطمینان از تطابق آنها با قوانین ضد انحصار است و از طرف دیگر برخی سیاستمداران نیز خواستار تجزیه این غول فناوری به شرکت های کوچکتر شده اند.

 

برای دیدن مطالب فناوری بیشتر اینجا را کلیک نمایید.

منبع خبر