تقریبا بیش از یک سال است که توییتر اپلیکیشن دسکتاپ سیستم عامل مک را از رده خارج کرده است؛ اما چندی پیش و بعد از رونمایی اپل از پروژه‌ی کاتالیست برای macOS 10.15 کاتالینا، توییتر می‌گوید اپلیکیشن دسکتاپ این شبکه‌ی اجتماعی به سیستم عامل مک بازخواهد گشت و همچنین توضیح می‌دهد که دلیل اقدامات قبلی این شرکت مبنی بر عدم فعالیت این نرم افزار چه بوده است.

توییتر هفته‌ی گذشته در جریان کنفرانس WWDC اپل اعلام کرد که اپلیکیشن این شبکه‌ی مجازی همراه با کاتالینا پاییز سال جاری عرضه خواهد شد. نسخه‌ی جدید این نرم افزار دارای ویژگی‌های مختلفی اعم از حالت تاریک، میان‌بر‌های کیبورد، برخورداری از چند پنجره و دریافت اعلان‌ها خواهد بود.

 

توییتر بهمن ماه سال گذشته (فبریه ۲۰۱۸) اپلیکیشن خود را از اپ استور خارج کرده بود. این نرم افزار در طول حیات خود آپدیت‌های پراکنده‌ای دریافت می‌کرد و از طرفی از کاربران می‌خواست که ترجیحا از نسخه‌ی وب آن استفاده کنند.

در پستی که روز گذشته از سمت توییتر منتشر شد این شرکت توضیحات بیشتری در رابطه با توقف فعالیت نرم افزار دسکتاپ خود ارائه داد. در واقع بنا بر اظهارات توییتر از آنجایی که نسخه‌ی دسکتاپ نرم افزار همزمان با نسخه‌ی آیفون توسعه داده می‌شد، شرکت توییتر توان پیشبرد هر دوی آن‌ها به صورت همزمان را نداشت.

اما حالا این شبکه‌ی اجتماعی معروف اعلام کرده که همراه با پروژه‌ی کاتالیست شرکت اپل، آن‌ها می‌توانند با استفاده از کدبیس‌های موجود از نسخه‌ی iOS ویژگی‌های مد نظر خود را به نسخه‌ی دسکتاپ توییتر هم اضافه کنند و در عین حال پیشرفت بهینه‌ای در ارتقاء کدبیس خود در سال‌های آتی داشته باشند.

 

برای دیدن مطالب فناوری بیشتر اینجا را کلیک نمایید.

منبع خبر