ظاهرا گوگل با تغییرات جدید در دو اپلیکیشن گوگل لنز (Google Lens) و نقشه گوگل (Google Maps) سعی دارد تا فرآیند سخت انتخاب غذا را آسان‌تر کند. در آپدیت جدید گوگل لنز اگر کاربر دوربین گوشی را جلوی منوی رستوران بگیرد، ظرف غذا‌ها و بررسی‌های کاربران نشان داده می‌شود.

این ویژگی فعلا از زبان انگلیسی پشتیبانی می‌کند اما گوگل وعده داده که در آینده شاهد حضور زبان‌های بیشتر هم خواهیم بود. به‌همراه گوگل لنز، نقشه گوگل نیز دستخوش تغییراتی در همین راستا شده است. در نسخه‌های قبلی گوگل مپس تنها می‌توانستید منوی رستوران‌ها و بررسی‌های کاربران به‌همراه عکس غذاها را ببینید.

با این حال آپدیت گوگل مپس بخشی تحت عنوان «غذاهای محبوب» (Popular Dishes) دارد. با استفاده از یادگیری ماشینی، برنامه حالا می‌تواند نظرات و عکس‌های کاربران را بررسی کرده و محبوب‌ترین غذای رستوران را مشخص می‌کند. اگر هم نظری به یک زبان دیگر وجود داشت، برنامه خود به خود آن را ترجمه می‌کند.

جالب اینجاست Yelp، سرویسی برای اشتراک‌گذاری دیدگاه‌ها در ارتباط رستوران‌ها یا کافه‌ها، سال گذشته نیز ویژگی با همین اسم Popular Dishes به اپلیکیشنش اضافه کرد. البته با وجود این شباهت اسمی، تفاوت‌هایی بین آن‌ها وجود دارد؛ هر دو از یادگیری ماشینی استفاده می‌کنند اما گوگل ازادی بیشتر به کاربر داده و اجازه می‌دهد تا برای هر غذا اطلاعات و عکس‌هایی اضافه کند.

قابلیت جدید گوگل لنز تا چند روز آینده برای آی‌دیوایس‌ها و دیوایس‌های اندرویدی که از تکنولوژی واقعیت افزوده گوگل یعنی ARCore پشتیبانی می‌کنند، منتشر خواهد شد. ویژگی Popular Dishes نیز از امروز در دسترس کاربران اندروید قرار گرفته و با توجه به اطلاعات به دست آمده در ماه‌های آتی شاهد انتشار آپدیت گوگل مپس برای iOS هم خواهیم بود.

 

برای دیدن مطالب فناوری بیشتراینجارا کلیک نمایید.

منبعخبر