نمایشگر گلکسی فولد در مواردی پس از دو روز از کار افتاده یا می‌شکند

براساس گزارش کارشناسان حوزه‌ی فناوری، نمایشگر گوشی گلکسی فولد سامسونگ پس از گذر تنها چند روز، با مشکل شکستی روبه‌رو شده است؛ این مشکل می‌تواند به کابوس دارندگان این دستگاه تبدیل شود.

گلکسی فولد، گوشی تاشدنی سامسونگ است که مدتی پیش در یک مراسم مهم رونمایی شد. این گوشی دو هزار دلاری که جزو نخستین دستگاه‌های تاشدنی بازار به‌شمار می‌آید، طراحی زیبایی دارد و توجه عموم را به‌ خود جلب کرده است.

کارشناسان برخی وبسایت‌های حوزه‌ی فناوری که این گوشی را برای بررسی در اختیار گرفته‌اند، می‌گویند نمایشگر آن پس از گذر چند روز به‌درستی کار نمی‌کند. برخی افراد فکر می‌کنند که دلیل بروز این اتفاق، به حذف شدن یک پوشش محافظ از روی نمایشگر مربوط می‌شود. بااین‌حال کارشناس سایت CNBC که گلکسی فولد را برای بررسی در اختیار گرفته، می‌گوید نمایشگر گوشی با مشکل شکستی و عدم کارکرد درست روبه‌رو شده و این درحالی است که پوشش محافظ آن را برنداشته است.

 

نمایشگر گلکسی فولد در مواردی پس از دو روز از کار افتاده یا می‌شکند

 

بسیاری از کسانی که گوشی را در اختیار گرفته‌اند،‌ می‌گویند نمایشگر آن پس از یک یا دو روز می‌شکند. در همین‌راستا همان‌طور که بالاتر اشاره کردیم، وب‌سایت CNBC می‌گوید نسخه‌ای که سامسونگ برای بررسی در اختیار آن‌ها قرار داده است، پس از تنها دو روز، با شکستی نمایشگر روبه‌رو شده و عملا دیگر نمی‌توان از آن استفاده کرد.

این گوشی درحال‌حاضر به‌صورت رسمی عرضه نشده و فقط برای بررسی در اختیار کارشناسان وبسایت‌های فناوری قرار داده شده است. مشکل از آنجایی حادتر می‌شود که برخی می‌گویند نمایشگر گلکسی فولد به‌طور کامل خاموش شده است؛ برخی دیگر نیز از قطع و وصل مداوم آن خبر می‌دهند.

نویسنده‌ی سایت ورج اخیرا در صفحه‌ی توییتر خود نوشته است لولای دستگاهی که سامسونگ در اختیار او قرار داده، ظاهرا معیوب است و روی آن برآمدگی کوچکی دیده می‌شود و او می‌تواند با دست خودش، آن را حس کند. این برآمدگی باعث شده است تا نمایشگر این گوشی اندکی کج شود و از حالت طبیعی خودش بیرون بیاید.

 

نمایشگر گلکسی فولد در مواردی پس از دو روز از کار افتاده یا می‌شکند

 

از طرفی نویسنده‌ی سایت بلومبرگ هم ادعاهایی خواندنی مطرح می‌کند؛ او می‌گوید گلکسی فولد او پس از تنها دو روز کار معمولی،‌ به‌طور کامل شکسته است. البته او می‌گوید به‌طور تصادفی پوشش محافظ نمایشگر را برداشته و شاید همین کار دلیل بروز این اتفاق بوده باشد. بااین‌حال بالاتر هم اشاره کردیم که دستگاه CNBC حتی بدون حذف پوشش محافظ هم دچار شکستگی شده است.

مارکوس برونلی، یوتیوبر ملقب به MKBHD، ظاهرا تجربه‌های مشابهی داشته و نمایشگر گلکسی فولد او نیز در پی حذف پوشش محافظ، با شکستی روبه‌رو شده است. فردی به نمایندگی از سامسونگ در روز چهارشنبه به دارندگان این دستگاه هشدار داده بود که نباید این پوشش را از روی نمایشگر بردارند.

بااین‌حال آن‌طور که کارشناس سایت CNBC ادعا می‌کند، نمایشگر دستگاه داده‌شده به این رسانه، حتی بدون حذف لایه‌ی محافظ با مشکل روبه‌رو شده و هم‌اکنون به‌درستی کار نمی‌کند. کارشناسان این سایت می‌گویند وقتی گوشی را باز می‌کنند، سمت چپ نمایشگر تاشدنی این به‌طور مداوم قطع و وصل می‌شود.

سامسونگ از اواخر هفته‌ی گذشته، پیش‌فروش گوشی گلکسی فولد را آغاز کرده است. بااین‌حال در اتفاقی عجیب، موجودی این گوشی به‌سرعت تمام شد و این ایده را در ذهن رسانه‌ها شکل داد که شاید سامسونگ با مشکل تأمین روبه‌رو شده باشد. مشکل ازکارافتادن نمایشگر گلکسی فولد، قطعا برای کسانی که دو هزار دلار برای این گوشی داده‌اند، شدیدا نگران‌کننده است.

 

نمایشگر گلکسی فولد در مواردی پس از دو روز از کار افتاده یا می‌شکند

 

بیانیه‌ی سامسونگ درباره‌ی مشکل گلگسی فولد

ساعاتی پس از اینکه بسیاری از کارشناسان از مشکل نمایشگر گلکسی فولد خبر دادند، سامسونگ بیانیه‌ای منتشر کرد که می‌توانید آن را در ادامه بخوانید:

شمار محدودی از نمونه‌های اولیه‌ی گلکسی فولد به برخی رسانه‌ها داده شد تا آن‌ها گوشی را بررسی کنند. اخیرا چندین گزارش در مورد نمایشگر اصلی این گوشی‌ها دریافت کرده‌ایم. ما به‌طور کامل یکایک این دستگاه‌ها را موردبازبینی قرار خواهیم داد تا دلیل بروز این اتفاق را مشخص کنیم.

از طرفی برخی از کارشناسان گزارش داده‌اند که احتمالا حذف لایه‌ی محافظ، دلیل بروز مشکل در نمایشگر گوشی بوده است. نمایشگر اصلی گلکسی فولد به یک لایه‌ی محافظ مجهز شده است و این لایه، بخشی از ساختار کلی نمایشگر برای محافظت از آن دربرابر خط‌و‌خش به‌شمار می‌آید. برداشتن این لایه‌ی محافظ یا زدن چسب روی نمایشگر، ممکن است آن را دچار مشکل کند. ما اطمینان حاصل خواهیم کرد که مشتریان‌مان به‌طور کامل از این موضوع مطلع باشند.

 

واسه دیدن مطالب فناوری بیشتر اینجا  را کلیک نمایید.

منبع خبر