باوجود زیان‌دهی بخش موبایل ال‌جی در سال گذشته‌ی میلادی، این شرکت به تولید گوشی‌های هوشمند ادامه می‌دهد. 

سال گذشته‌ی میلادی بخش موبایل ال‌جی درحدود ۷۰۰ میلیون دلار زیان‌دهی را تجربه کرد. این در حالی بود که سایر بخش‌های شرکت کره‌ای توانستند سود قابل‌توجهی را به نام خود ثبت کنند. گزارش مالی ال‌جی در فصل دوم ۲۰۱۸، حکایت از رکوردشکنی در کسب سود داشت. رکوردشکنی ال‌جی در سال مالی ۲۰۱۸ در حالی گزارش شد که در بخش موبایل شاهد زیان‌دهی بودیم.

با این وجود، هوانگ جنگ هوان، مدیرعامل ال‌جی اعلام کرده که این شرکت قصد ندارد تولید گوشی‌های هوشمند را متوقف کند. هوانگ جنگ هوان گفت:

ال‌جی در کسب‌و‌کار خود، لوازم خانگی و خودرو نیز تولید می‌کند که هر دو دسته‌ی محصولات به گوشی‌های هوشمند مربوط هستند. به‌همین دلیل ما قصد خروج از بازار گوشی‌های هوشمند را نخواهیم داشت.

نزدیک به چهارسال متوالی ( ۱۵ فصل)‌ است که ال‌جی در بخش موبایل ضرردهی مالی را تجربه می‌کند. در سال ۲۰۱۷ میلادی، ال‌جی رقمی بالغ بر ۱۹۲ میلیون دلار در این بخش زیان کرد. مهرماه امسال مدیرعامل ال‌جی موبایل اعلام کرده بود که این واحد، سال آینده‌ی میلادی به کمک 5G به سودآوری خواهد رسید. حتی تغییراتی در ساختار مدیریتی این شرکت رخ داد که به امید نجات بخش گوشی‌های هوشمند این شرکت انجام شده بود.