گوگل پلی استور نقش حیاتی در زیست‌بوم اندرویدی دارد. کاربران اندرویدی معمولا بازی‌ها و برنامه‌های جدید را از طریق گوگل پلی استور روی گوشی موبایل خود نصب می‌کنند؛ علاوه‌براین به‌روزرسانی اپلیکیشن‌های اندرویدی نیز ‌از طریق پلی استور انجام می‌شود. پلی استور گوگل در ماه‌های اخیر علاوه‌بر طراحی جدید، ویژگی‌هایی از جمله حالت تاریک را نیز در اختیار کاربران خود قرار داده است و همواره تلاش می‌کند تجربه‌ی کابری خود را بهبود دهد.

پاک کردن هم‌زمان چند اپلیکیشن از روی گوشی از ویژگی‌های جدید Google Play Store است که اجازه می‌دهد کاربر گروهی از بازی‌ها و برنامه‌ها را به‌طور هم‌زمان از روی گوشی خود پاک کند.

نحوه‌ی پاک کردن گروهی اپلیکیشن‌های اندرویدی به کمک گوگل پلی استور
این ویژگی جدید در نسخه‌ی پایدار پلی استور وجود دارد؛ به عبارتی برای استفاده از این ویژگی نیازی به نصب نسخه‌ی بتا یا استفاده از نسخه‌ی بتای هیچ اپلیکیشنی روی گوشی نیست.

قدم اول: وارد لیست اپلیکیشن‌های نصب شده روی گوشی شوید.

قدم دوم: اپلیکیشن «Google Play Store» را باز کنید.

 قدم سوم: صفحه را به سمت راست بکشید تا منوی گوگل پلی استور باز شود. سپس «My Apps & Games» را انتخاب کنید.

 قدم چهارم: صفحه‌ای مانند تصویر زیر را مشاهده خواهید کرد.

 قدم پنجم: روی گزینه‌ی «Installed» و سپس گزینه‌ی «Storage» بزنید.

 قدم ششم: در این قسمت اپلیکیشن‌ها و بازی‌هایی که می‌خواهید را انتخاب کرده و سپس روی گزینه‌ی «Free up» بزنید.

 قدم هفتم: اگر می‌خواهید فرایند حذف اپلیکیشن‌ها را ادامه دهید گزینه‌ی «Free up» و در غیر این صورت «Cancel» را انتخاب کنید.

 به همین راحتی می‌توانید تعدادی از اپلیکیشن‌ها را هم‌زمان از روشی گوشی پاک کنید و دیگر نیازی نیست مراحل حذف اپلیکیشن را برای هر برنامه یا بازی به‌صورت جداگانه طی کنید.