تاکید بر حریم خصوصی یکی از شعارهای اپل است اما زیر پوست این کمپانی پروژه هایی در تضاد با این سیاست جریان دارد.

بر اساس گزارش گاردین پیمانکارهای مسئول کنترل کیفیت دستیار هوشمند اپل به صورت منظم به اطلاعات حساس کاربران گوش می دهند. این داده ها شامل اطلاعات پزشکی، فعالیت های مجرمانه و حتی روابط جنسی که توسط سیری ضبط شده اند.

گاردین به نقل از منابع آگاه مدعی شده این افراد به کمتر از یک درصد فعالیت های روزانه سیری دسترسی دارند و زمان هر یک از این فایل های صوتی هم از چند ثانیه فراتر نمی رود، با این وجود برخی از آنها شامل اطلاعات اپ، مخاطبان و مکان جغرافیایی است.

 

پیش از این گوگل و آمازون هم به رفتارهای مشابهی دست زده بودند و ظاهرا هدف همگی آنها بررسی میزان انجام دستورات توسط دستیار هوشمند و اتفاقاتی است که پس از درخواست کاربر رخ می دهد. ماه گذشته یکی از پیمانکاران گوگل مدعی شده بود هر هفته حدود ۱۰۰۰ کلیپ صوتی را برای گوگل رونویسی می کند.

اپل در واکنش به این گزارش از پایبندی خود به معیارهای متعدد حفاظت از حریم خصوصی کاربران خبر داده است. به گفته کوپرتینویی ها صداهای ضبط شده به اپل ID کاربران لینک نشده و در مکان های ایمن توسط کارکنانی که تعهدشان به حریم خصوصی کاربران ثابت شده، بررسی می شوند.

علی رغم ادعای اپل منبع گاردین مدعی شده این پیمانکاران با وجود دریافت دستمزدهای کلان نظارت چندانی روی استخدام کارکنان جدید ندارند. ظاهرا سیاست مشخصی هم برای مدیریت فایل های صوتی حساس تدوین نشده است.

تا زمانی که گوگل و اپل برای بررسی کیفیت درخواست های دستیار صوتی از اپراتورهای انسانی استفاده کنند، اجتناب از چنین رویدادهایی ناممکن به نظر می رسد. این در حالی است که هیچ از این شرکت ها به افشای وجود چنین پیمانکارهایی علاقه نداشتند، حالا اما ناچار به ارائه توضیح شده اند.

 

برای دیدن اخبار بیشتر اینجا را کلیک کنید

منبع خبر