طراحی وب سایت , چرا سفارش دات نت؟


گروه سفارش دات نت بر آن است با رویکردی علمی و مبتنی بر علم روز فضایی بسیار کارآمد و جذاب را در وب سایت شما پیاده سازی نماید. در این راه داشتن هدف و استراتژی ، رعایت استاندارد ها ، جذابیت گرافیکی ، دسترسی پذیری ، تبلیغات مناسب ، توانایی در مدیریت وب سایت و .. می تواند نقش بسیار تعیین کننده ای داشته باشد. یکی از اهداف کلیدی و مهمی که گروه سفارش دات نت آن را با جدیت دنبال می کند قرار دادن اطلاعات علمی و بروز در ارتباط با وب در اختیار کاربران و مخاطبان است. افزایش اطلاعات عمومی در ارتباط با وب نقش مهمی در بالا رفتن فرهنگ و علم استفاده از این پدیده شگفت انگیز در دنیای امروز ، دارد.

در زمینه طراحی وب سایت جنبه های گوناگونی باید در نظر گرفته شود که به سبب پیشرفت روز افزون فناوری اطلاعات و دنیای وب همواره براین موارد افزوده میشود.موارد زیر از جمله اصلی ترین آنها به شمار میروند :

 

اهــــداف و استراتــــژی وب سایت

ابتدایی ترین گام در طراحی یک وب سایت بررسی و تعیین اهداف ، سیاست و استراتژی وب سایت شما در نحوه معرفی و ارائه خدمات ، نوع و نیاز مخاطبان ، امتیازات رقابتی ،نحوه ارتباط با مخاطبان و … می باشد. بررسی و مطالعه دقیق در این مرحله می تواند در بازدهی و بهره وری وب سایت و تبلیغات شما بسیار تعیین کننده باشد . ما برای کمک به شما در تعیین اهداف و استراتژی وب سایت تان موارد زیر را مدنظر قرار می دهیم :

* هدف شما از داشتن وب سایت
* نوع مخاطبان شما
* نوع خدمات شما
* تحلیل خواسته های مخاطبان شما
* فضای رقابتی و ویژگیهای رقابتی شما

 

محتــــوای وب سایت

این نکته را در نظر داشته باشید که محتوا و مطالب، مهمترین قسمت وب سایت شما را تشکیل میدهند.با توجه به اهداف ، نوع مخاطبان و … اطلاعات موجود در وب سایت شما باید گویای نوع فعالیت و خدمات شما باشد.ارائه اطلاعات علمی ، ساده و گویا، همراه با استفاده از نگارش مناسب در ارتباط با نوع فعالیت، محصولات و یا خدمات، می تواند تمامی نیازهای مخاطبان رابر طرف نموده و انها را در استفاده از خدمات و یا محصولات شما متقاعد کند.

 

طبقه بندی اطلاعات ، چینش ،نوع نگارش و دسترسی وب سایت

پس از مرحله انتخاب و تعیین اهداف ، استراتژی و سیاست وب سایت ، نحوه در دسترس قرار دادن و ارائه اطلاعات در اولویت دوم قرار دارد.تصور کنید که شما ارائه دهنده خدمات خاصی هستید و یا شاید مخاطبان شما آشنایی کامل با خدمات و یا محصولات شما ندارند. در این حالت وظیفه شما ارائه توضیحات لازم و کافی و همچنین برطرف کردن ابهامات و سوالات احتمالی و متداول است. دو حالت برای ایجاد ابهام و عدم پاسخ به مخاطب وجود دارد .

وجود نداشتن و یا مبهم بودن اطلاعات .

در دسترس نبودن مخاطب و عدم هدایت صحیح مخاطب برای کسب اطلاعات .

این نکته بسیار مهم است که بدانید اگر مخاطب ابهام و یا سوال بدون جوابی در مورد خدمات و یا محصولات شما داشته باشد ، بدنبال منابع دیگری برای پاسخ دادن به سوالات خود و رفع ابهام می گردد و این یعنی از دست دادن مخاطب .

 

گـــــرافیک وب سایت

یکی از مهمترین و کلیدی ترین نکات، گرافیک وب سایت است. با توجه به فضای رقابتی و شلوغ دنیای وب، جلب توجه مخاطب در مرحله ابتدائی قرار دارد. تصور کنید که قصد دیدن یک وب سایت را دارید که از نظر زمان Load شدن و یا بالا آمدن بسیار کند و از نظر نمای ظاهری نکته ای برای جلب توجه شما ندارد هر چند که شاید مطالب بسیار مفید و یا خدمات بسیار خوبی ارائه دهد.در اکثر موارد شما این وب سایت را خواهید بست و به سراغ وب سایت دیگری خواهید رفت.

با توجه به مطالعات و تجربیات ما در زمینه طراحی و توسعه وب ، بر این اعتقادیم که رعایت اصل ” خلاقیت همراه با سادگی ” می تواند فضایی بسیار زیبا و کارآمد در وب سایت شما ایجاد کند.در این راه انتخاب رنگها و طرح های مناسب با فضای کاری شما بسیار تعیین کننده است.

ذکر این نکته بسیار مهم است که گرافیک وب شاخه ای جدا از گرافیک چاپ است و طراحی در وب اصول و استانداردهای مختص به خود دارد.

 

رعایت استانداردها در طــــراحی

همچنین به کمک استانداردها، وب سایت شما در تمامی مرورگرها به صورت یکسان نمایش داده می شود، توسعه آنها توسط موتورهای جستجو دقیقتر و سریعتر رتبه بندی و تحلیل شوند و … راحتتر انجام می گیرد.

 

مدیریت وب سایت

امروزه وب سایتهای داینامیک و پویا سهم عمده ای از دنیای وب را تشکیل میدهند. این وب سایتها با استفاده از زبانهای برنامه نویسی و بانکهای اطلاعاتی به وجود می آیند و حرکت می کنند. با توجه به گستردگی زبانهای برنامه نویسی تحت وب ، عناصر : علم روز ، تجربه و خلاقیت در استفاده از زبانها و بانکهای اطلاعات نقش تعیین کننده ای در بازدهی و بهره وری وب سایت شما دارد .

در وب سایتهای داینامیک بخشی با عنوان مدیریت وب سایت ، برای مدیریت ( بروزرسانی ، ویرایش و … ) اجزاء و مطالب وب سایت در اختیار شما قرار میگیرد. سادگی در نحوه استفاده ، امکانات و امنیت از نکات مهم در مدیریت وب سایت هستند. این بخش توسط مخاطبان عادی وب سایت شما غیر قابل رویت می باشد و در عین حال قسمت اصلی تشکیل دهنده وب سایت های داینامیک است. تیم سفارش دات نت با استفاده از برنامه نویسان با تجربه و آشنا به علم روز در زمینه برنامه نویسی تحت وب آماده ایجاد و توسعه وب سایتهای داینامیک با توجه به نیازها و خواسته های شماست .

وب سایت های داینامیک و استاتیک

می توان وب سایت ها را با توجه به نحوه در دسترس قرار دادن اطلاعات ، مدیریت و یا ویرایش اطلاعات به دو گروه استاتیک و داینامیک تقسیم بندی نمود.

در تصور عامیانه ” داینامیک ” به وب سایتهایی گفته می شود که دارای تصاویر و یا اجزاء متحرک هستند و وب سایت های "استاتیک” دارای فضایی غیر متحرک! بر خلاف تصور عامیانه ، تفاوت وب سایتهای داینامیک و استاتیک در توانایی و یا عدم توانایی در مدیریت ، ویرایش و بروز رسانی محتویات وب سایت خلاصه میشود. به این معنی که در وب سایتهای استاتیک مطالب و محتویات غیر قابل ویرایش و تغییر هستند و در وب سایتهای داینامیک قابلیت مدیریت مطالب ، محتویات و اجزاء ، به صورت Online وجود دارد .