پرتال چیست؟


پورتال را می توان یک مرکز ارائه خدمات و اطلاعات اینترنتی دانست که بر چهار پایه اصلی استوار است:

 

1- انطباق پذیری 2- اختصاصی کردن 3- یکپارچه سازی 4- پشتیبانی از انجمنهای اینترنتی
( واژه پورتال به معنی دروازه یا محل ورود به یک شهر است)
تعریف پورتال از دیدگاههای متفاوتی امکان پذیر است، زیرا کاربران امکانات زیادی را برای آن متصور می شوند. تاکنون تعبیرات گوناگونی از پورتال ارائه شده است. یک پورتال به عنوان یک فضای کاری مبتنی بر شبکه با امکان تنظیم شخصی و محتوایی و برخورداری از قابلیت های مشارکت با دیگر همکاران و دسترسی ریموت تعریف شده است. اما آنچه که بطور کلی برای یک پورتال مطرح می باشد، عبارت است از تمرکز بر روی آنچه که پورتال ها می توانند برای یک سازمان فراهم کنند. استفاده از واژه جمع "پورتال ها" نیز اتفاقی نیست. سازمانها نیز برای مواجهه با مسائل چندگانه خود در حوزه های مختلف معمولاً بیش از یک پورتال دارند. نقش تسهیل کننده پورتال در انجام امور اداری، بازرگانی، آموزشی و پژوهشی و کارایی چندگانه آن، آن را تبدیل به یک محل کار الکترونیکی برای کاربران آن نموده است.
پورتال های سازمانی جدای از خدماتی که در سازمانها ارائه می کنند، فرصت ‎ های نوینی را متناسب با توان اقتصادی و اجرایی سازمانها فراهم می کنند. به عبارت دیگر پورتال های سازمانی در راستای اهداف خود، زمینه همکاری متقابل و امکان بهره برداری از توانهای حرفه ای و سرمایه گذاری طرفهای درگیر در فعالیت های مختلف را فراهم می ‎سازند.

 

ویژگی های پرتال سازمانی سفارش دات نت:

  • بهینه سازی موتورهای جست و جو سئو
  • طراحی ظاهر اختصاصی در زمان طراحی پرتال سازمانی
  • مقرون به صرفه بودن هزینه ها در قبال امکانات پرتال سازمانی
  • نصب و راه اندازی سریع پرتال

 

سیستم پرتال سفارش دات نت  یک سیستم یکپارچه مبتنی بر وب می باشد که جهت اتوماسیون تمامی بخش های یک سازمان در قالب یک سیستم واحد بکار گرفته می شود.این سیستم با بهره گیری از جدیدترین متدلوژی های حال حاضر دنیا در ساخت یک بستر امن و کارا سازمانهای مختلف را یاری می رساند.این سیستم بر پایه معماری Net FrameWork. طراحی گردیده تا برای شرکتها از کارایی لازم برخوردار باشد.

 

طراحی ماژولار طراحی پرتال

از جمله ویژگیهای این سیستم می توان به کارتابل مدیران میل سرور و تنظیمات آن برای سازمان سیستم گردش مکاتبات فرم ساز ، ، کیت توسعه نرم افزار کنترل پنل در مدیریت بخشهای مختلف پرتال با قابلیت تعیین دسترسی کاربران به سیستم نام برد. از دیگر قابلیتهای سیستم مذکور می توان به قابلیت سفارشی کردن سیستم اشاره کرد.با توجه به معماری این سیستم شما قادرید به راحتی ماژولهای مورد نیاز سازمان خود را پس از طراحی و پیاده سازی بر اساس معماری و ساختار ارائه شده توسط سیستم داخل هسته اصلی سیستم وارد و از آن استفاده نمائید.

 

قابلیت های پرتال سازمانی

یکی از مهمترین قابلیتهای پرتال سفارش دات نت را می توان نصب بر روی domain شرکت برشمرد که می توان این سیستم را علاوه بر اینترانت ، تحت اینترنت پیاده سازی کند و برای شرکت های در حال توسعه و سازمانها و مجموعه هایی که بصورت چند مجموعه در اقصی نقاط ایران و جهان فعالیت می کنند این ایده آل ترین حالت ممکن جهت تسریع و تکریم ارباب رجوع می باشد.
همچنین قابلیت مهم دیگر این پرتال یکپارچه بودن سیستم و اشتراک کامل آن با سیستم مشتری مداری (CRM) و تنظیمات سیستم گردش کار (WorkFlow) می باشد.

 

 

7 نکته که باید درباره پرتال سازمانی بدانید؟!

مهمترین ویژگی یک پرتال خوب چیست؟

از مهمترین ویژگی های یک پرتال خوب امکان برقراری ارتباط دو طرفه میان کاربران است.در یک پرتال خوب این امکان به کاربران داده می شود که بتوانند به روش های مختلف مانند چت و Web2 با یکدیگر در تماس و تعامل اطلاعات با فرمت های خاص باشند.همچنین امکان شخصی سازی که یکی از مهمترین خدمات پرتال محسوب می شود سبب رضایت مخاطبان و کابران پرتال ها شده است.

 

فناوری ها و تکنولوژی های مورد استفاده

موضوع مهمی که در طراحی یک پورتال مورد توجه بسیاری از صاحبان وب سایتها قرار گرفته است تکنولوژی های جدید در طراحی پورتال است.بطور مثال در گذشته استفاده از تکنولوژی های فلش در وب سایتها بسیار رایج بود.اما با گذشت زمان و آمدن تکنولوژی جدید مثل JQ و AJAX دیگر استفاده از تکنولوژی های قدیمی دیگر مورد توجه قرار نمی گرفت.

 

کاربرد پرتال سازمانی چیست؟

امروزه بسیاری از سازمان ها برای انتشار اطلاعات خود برای مشتریان ،پرسنل و ...از وب استفاده می کنند.سازمان ها نیاز دارند که کلیه اطلاعات،مدارک،سوابق و حتی ثبت تجارب خود را یک جا جمع کنند و بنا به کابرد های مختلف،بطور کلی زمانی که نیاز داشته باشید اطلاعات و خدمات خود را بسته به دسته ها و گروه ها ی مختلف و نوع اطلاعاتی که می توان به هر گروه داد به اشتراک بگذارید،استفاده از پرتال توصیه می شود.

 

عوامل پیاده سازی موفق یک پرتال چیست؟

برای موفقیت یک پرتال چندین عامل اصلی باید رعایت شود از جمله: قابلیت سفارشی کردن باشد،قابل انعطاف باشد،حاوی اطلاعات و مطالب مربوط به هم باشند،دارای یک موتور جستجو باشد،داشتن امکان دانلود و همچنین امکان تعریف سطح دسترسی های مختلف و ..

 

مشخصه های پرتال سفارش دات نت چیست؟

نرم افزار های جامع مدیریت پورتال سفارش دات نت سامانه کامل برای ساخت و مدیریت پورتال های اطلاع رسانی،سازمانی و پورتال های جامع اداری و پورتال های دانشگاهی و شرکتی است.می توان از ویژگی های اساسی طراحی پورتال توسط سفارش دات نت می توان به موارد زیر اشاره کرد:انعطاف پذیری پورتال،مدیریت حرفه ای کاربران،جستجو پیشرفته،فرم ساز پیشرفته،امنیت بالا و داشتن ماژول های گفت و گو و چت و ...

 

هدف از راه اندازی یک پرتال چیست؟

پورتال های سازمانی اساسا با دو هدف،شامل مدیریت متمرکز اطلاعات تجاری در سازمان ها و ارایه خدمات اطلاعاتی روزآمد طراحی شده اند.پورتال های سازمانی از یک سو امکان مدیریت متمرکز در سازمان ها را برای سازمان ها فراهم می کند و چهره ای شفاف از سازمان را در مقابل چشم آنها قرار میدهد و از سوی دیگر کاربران و مشترکین خود را از آخرین اخبار و اطلاعات مربوط به حوزه های کاری و تجاری آگاه می سازد.

 

مزایای استفاده از پرتال سازمانی

از مزایای استفاده از پرتال سازمانی می توان به صرفه جویی در زمان ایجاد و بروز رسانی وب سایت ها،پشتیبانی مطمئن تر و انعطاف پذیری بیشتر نسبت به طراحی سایت اشاره کرد.همچنین می توانیم با استفاده از پرتال سازمانی معضلاتی چون پیچیدگی مدیریت سیستم،افزونگی اطلاعات و تداخل اطلاعات را حل کنیم.سازماندهی محتویات و برنامه های کاربردی سازمان ها بطوری که نیاز گروه های مختلف موجود برآورده شود.