کیف پول ارز مجازی در مرورگر اندرویدی  اپرا

 

شرکت اپرا در مراسم رسمی بلاک‌چین در لندن اعلام کرد که برای مرورگر وب این شرکت یک کیف پول ارز مجازی داخلی راه‌اندازی شده است. این کیف پول فعلاً از اتریوم (ethereum) پشتیبانی می‌کند و قرار است پشتیبانی از سکه‌های دیگر پس از این به آن اضافه شود. سرمایه‌گذاران اتر که از اپرا استفاده می‌کنند، قادر خواهند بود با استفاده از این قابلیت به راحتی به توکن‌های خود دسترسی داشته باشند.

کاربران می‌توانند ابتدا با دانلود کردن نسخه جدید مرورگر اپرا روی دستگاه اندرویدی خود و سپس خرید اتر برای ذخیره در کیف پول خود از کیف پول ارز مجازی خود استفاده کنند. این مرورگر هنوز برای دستگاه‌های iOS عرضه نشده است. با نصب نسخه جدید مرورگر اپرا، کاربران می‌توانند از مینی‌اپ‌های داخل مرورگر هم استفاده کنند.

اپرا ابتدا در ماه جولای اعلام کرد که قصد آزمایش چنین قابلیتی را برای مرورگر خود دارد. در حال حاضر، قیمت ارزهای مجازی در مقایسه با قیمت‌های اخیر در پایان سال میلادی گذشته کاهش چشمگیری داشته است. پیش از این، اپرا آگاهی خود را از ارزهای مجازی و هجوم کلاهبرداری‌های اخیری که با معرفی نرم‌افزار ضدرمزنگاری در مرورگرهای وب شده بود، اعلام کرده بود.