اولین معامله ملک در برزیل تماماً بوسیله تکنولوژی بلاکچین صورت گرفت. در این معامله که به کمک دفتر اسناد رسمی مجازی صورت گرفت زمان معامله از یک ماه به تنها چند دقیقه تقلیل یافت.

این معامله تاریخی بین بزرگ ترین سازنده خانه و آژانس املاک برزیل «Cyrela» و استارتاپ «Growth Tech» به کمک سرویس «Notary Ledgers» صورت پذیرفت. از طریق این پلتفرم افراد می توانند خدمات دفاتر اسناد رسمی را در فضای مجازی درخواست داده و آن ها را پیگیری کنند.

 

سرویس «Notary Ledgers» که بر پایه تکنولوژی بلاکچین IBM بنا نهاده شده، زمان معاملات املاک در برزیل را که معمولاً یک ماه زمان می برد به تنها 20 دقیقه کاهش می دهد.

«رافائلا کاروالیو» مدیر امور حقوقی آژانس املاک «Cyrela» در مورد این معامله می گوید:

«از مدت ها قبل به دنبال استفاده از بلاکچین در این فضا بودیم. با انجام شدن این معامله بستر استفاده بیشتر از این تکنولوژی در آینده برای تسهیل معاملات مسکن فراهم می شود.»

گفته می شود در صورت دریافت مجوز از دولت برزیل، دفاتر اسناد رسمی این کشور می توانند خدماتی دیگری از قبیل صدور گواهی تولد، مرگ و مشارکت مدنی را به کمک سرویس Notary Ledgers انجام دهند.

«هوگو پی‌یر» مؤسس «Growth Tech» نیز می گوید:

«سندی که به صورت دیجیتالی امضاء شده همان اعتبار سندی که به صورت دستی در دفتر اسناد رسمی امضاء شده را خواهد داشت، چون پرداخت پول هم توسط دفاتر اسناد رسمی تأیید می شوند. معاملاتی که اینگونه انجام می شوند از درجه بالایی از امنیت و شفافیت برخوردارند که امکان کلاهبرداری را به حداقل رسانده و خدمات دهی را بهتر می کند.»

این اولین معامله ای نیست که تماماً توسط بلاکچین انجام می شود. ماه قبل اولین فروش مسکن در کشور فرانسه توسط پلتفرم «Equisafe» صورت گرفت. در این معامله خانه ای مجلل در منطقه ای در پاریس با پرداخت رمزارز اتریوم به قیمت 7.37 میلیون دلار به فروش رفت.

با وجود تلاش ها برای وارد کردن تکنولوژی بلاکچین به بازار مسکن، هنوز علاقه زیادی برای انجام معاملات از این طریق دیده نمی شود.

 

برای دیدن مطالب فناوری بیشتر اینجا را کلیک نمایید.

منبع خبر