رئیس جمعیت هلال احمر از جذب امداد گران با درجه ایثار در روزهای آینده خبر داد.

به گزارش خبرگزاری مهر، کریم همتی در جلسه ویدئو کنفرانس با معاونین، رؤسای سازمان‌ها، مدیران عامل و مسئولان روابط عمومی هلال در سراسر کشور، با تاکید بر ضرورت و اهمیت ارتقا حوزه روابط عمومی، خاطرنشان کرد: روابط عمومی یکی از مهمترین اجزا و ارکان هر سازمان است که هم ارتباطات درون و هم ارتباطات برون سازمانی را می‌تواند به شکل معقولی برقرار کند. اعتقاد من این است که واحد روابط عمومی باید نزدیکترین ارتباط را با مدیران داشته باشد.

لزوم بهره‌گیری از نیروی متخصص در واحد روابط عمومی

رئیس جمعیت هلال احمر در ادامه افزود: انتظار ما این است که رؤسای سازمان‌ها، معاونین و مدیران عامل در حوزه روابط عمومی از نیروهای متخصص بهره بگیرند، امکانات و تجهیزات کافی در اختیار این حوزه قرار دهند و در هر فعالیت و اقدامی، مسئول روابط عمومی را در کنار خود داشته باشند چراکه روابط عمومی می‌تواند عملکرد واقعی جمعیت هلال احمر را در جامعه منعکس کند.

وی در ادامه با بیان اینکه سعی و تلاش ما این است که در مسیر درستی حرکت کنیم و هیچ منفعت شخصی را در هلال احمر دنبال نمی‌کنیم، تاکید کرد: آنچه مهم است ارتقا جایگاه اجتماعی بزرگترین سازمان و نهاد مردمی کشور بوده و فعالیت روابط عمومی می‌تواند به بهترین نحو به ارتقا این جایگاه کمک کند.

همتی تاکید کرد: ما به دنبال بزرگنمایی نیستیم اما حتی اگر ۵۰ درصد خدمت جمعیت هلال احمر در جامعه منعکس شود بسیار در ارتقا جایگاه هلال احمر کمک کننده خواهد بود. در حال حاضر کمتر از ۲۰ درصد خدماتی که هلال احمر در جامعه ارائه می‌کند، در جامعه دیده می‌شود. شورای اطلاع رسانی که در جمعیت هلال احمر تشکیل شده نیز می‌تواند در بهبود این روند به ما کمک کند و با ترسیم یک خط مشی کلی، زمینه انعکاس خدمات هلال در جامعه را فراهم کند. از سوی دیگر، معتقدیم برای تقویت ارتباطات روابط عمومی با صاحبان رسانه‌ها چه در محیط (استان‌ها) و چه در مرکز، باید تلاش بیشتری انجام شود.

تمرکز هلال بر فعالیت‌های اجتماعی در بحران کرونا

همتی افزود: امروز تمرکز ما بر فعالیت‌های اجتماعی جمعیت هلال احمر است. در حال حاضر شاخص ترین فعالیت، مقابله با ویروس کروناست که انعکاس نهایی خدمات هلال از نظر تعداد افراد مشارکت کننده در طرح‌ها و میزان خدمات ارائه شده بسیار مهم است. لازم است آمار طرح‌های در حال انجام از جمله طرح شهید سلیمانی به سازمان جوانان ارائه شود و این سازمان نیز با وزارت بهداشت و بسیج هماهنگ باشد تا آمار یکسانی از خدمات هلال در سراسر کشور منتشر شود.

وی همچنین پیشنهاد راه اندازی موزه‌های هلال در هلال احمر استان‌ها را طرحی جذاب و موفق عنوان کرد و گفت: این موزه‌ها گنجینه ما در جمعیت هلال احمر بوده و لازم است در هر استان جایگاه مشخصی داشته باشد.

ضرورت ارتقا و تقویت باشگاه خبرنگاران داوطلب هلال

همتی به اهمیت فعالیت باشگاه خبرنگاران داوطلب جمعیت هلال احمر، بررسی امکان ارتقا و تقویت این حوزه و در نظر گرفتن دوره‌های آموزشی و بسته‌های تشویقی برای اعضای باشگاه نیز اشاره کرد و ادامه داد: تلاش ما برای کمک به واحد روابط عمومی، افزایش تعداد نیروهای این واحد در استان‌ها خواهد بود و در اولین بازنگری ساختار سازمانی جمعیت و اصلاح چارت، حوزه روابط عمومی به شکل ویژه دیده می‌شود. همچنین برای کمک به ارتقا این حوزه، یک یا دو وسیله ضروری برای تمام استان‌ها به شکل هماهنگ و سراسری خریداری می‌شود تا شاهد یک حرکت جمعی برای تقویت روابط عمومی هلال احمر در سراسر کشور باشیم.

امدادگران با درجه ایثار جذب هلال احمر می‌شوند

رئیس جمعیت هلال احمر با اشاره به انتخاب دبیرکل هلال احمر به عنوان سخنگوی جمعیت، بر ضرورت ارتباط مداوم با رسانه‌ها از طریق منبع رسمی انتشار اخبار هلال احمر به منظور پیشگیری از زمینه بروز شایعات در حین بحران تاکید کرد.

همتی در ادامه از جذب امدادگران با درجه ایثار در روزهای آینده و همچنین راه اندازی مجدد سامانه ۱۴۷ هلال احمر با ۳۰ خط در دسترس برای شنیدن پیشنهادات، انتقادات، شکایات و … تمام اعضای هلال احمر در سراسر کشور ظرف دو سه روز آینده خبر داد.

توجه به شأن و جایگاه واحد روابط عمومی از سوی مدیران، سرعت انتشار خبر با دقت و درستی، توجه به پیوست رسانه‌ای طرح‌های انجام شده در جمعیت، اهمیت یکسان سازی زیرپورتال‌ها، ارتباط پورتال اصلی و اداره کل روابط عمومی با زیرمجموعه‌ها، راه اندازی استودیو هلال، ارتباط با رسانه‌ها برای انعکاس محتواهای تولید شده هلال، تشویق فعالان حوزه روابط عمومی، رسیدن به چهارچوب و خط مشی یکسان در این زمینه از دیگر موضوعات مهم و مورد تاکید رئیس جمعیت در این جلسه بود.