گروه استان‌ها- امام جمعه اصفهان با اشاره به اذعان دشمنان انقلاب نسبت به پیشرفت ایران اسلامی با وجود تحریم‌های سخت گفت: برنامه‌های دهه مبارک فجر به گونه‌ای باشد که مردم نسبت به دستاوردها و پیشرفت‌های نظام اسلامی آگاه شوند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم از اصفهان ،  به نقل از پایگاه اطلاع‌رسانی امام جمعه اصفهان ، آیت‌الله سید یوسف طباطبایی‌نژاد در نشست هماهنگی برنامه‌های دهه فجر انقلاب اسلامی با اشاره به مقام حضرت زهرا و امیرالمؤمنین(ع) در احادیث اظهار داشت: امام خمینی(ره) می‌فرمایند اگر فاطمه زهرا(س) مرد بود، بدون شک جزو پیامبران الهی قرار می‌گرفت و بنابر فرموده پیامبر اسلام(ص)، حضرت زهرا(س) نخستین شخصی است که وارد بهشت می‌شود.

وی با اشاره به نزدیک شدن ایام‌الله دهه فجر افزود: همه دولت‌ها دستاوردهایی داشته‌اند و خدماتی را ارائه کرده‌اند، البته با تدبیر بهتر اقدامات بسیار بیشتری انجام می‌گرفت که لازم است تمامی خدمات و دستاوردهایی که جمهوری اسلامی ایران انجام داده است در ایام‌الله دهه فجر برای مردم تبیین شود.

نماینده ولی‌فقیه در استان اصفهان با اشاره به تحریم‌های دشمنان علیه ایران بیان کرد: دشمنان ما که سخت‌ترین تحریم‌ها را علیه ایران انجام داده‌اند، اذعان دارند که تحریم‌ها بر روی ایران اثرگذار نبوده است و جمهوری اسلامی ایران توانسته است به حرکت خود ادامه دهد.

وی با اشاره به نقش اصفهان در پیروزی انقلاب اسلامی گفت: به گونه‌ای برنامه‌ریزی شود که مردم اصفهان به ویژه جوانان و نوجوانان بیش از پیش با انقلاب اسلامی آشنا شوند و بدانند چه خون‌هایی پای درخت انقلاب ریخته شده و چه تلاش‌هایی برای استقلال و آزادی این آب و خاک انجام شده است.

جذب دو هزار و 400 میلیارد تومان برای استان اصفهان

استاندار اصفهان در این جلسه با بیان این که دهه فجر فرصت خوبی برای ابراز تبیین دیدگاه‌ها و برنامه‌های انقلاب اسلامی است اظهار داشت: دستاوردهای انقلاب اسلامی را ابتدا باید برای خود و سپس برای عموم مردم و نسل جوان بیان کنیم یکی از مباحثی که می‌توان با آن پیشرفت‌های نظام اسلامی را نشان داد، مقایسه شرایط قبل و بعد از پیروزی انقلاب اسلامی است.

عباس رضایی با بیان این که وضعیت کنونی استان اصفهان در مبارزه با بیماری کرونا با همکاری مردم و تلاش مسئولان وضعیت خوبی است ادامه داد: آن چه که در ستاد ملی مبارزه با بیماری کرونا تصویب شد این است که اگر تا 22 بهمن شرایط به صورت فعلی باشد، مراسم گرامیداشت 22 بهمن‌ماه به صورت سخنرانی و پخش از صدا و سیما و بدون حضور مردم برگزار می‌شود البته انتظار می‌رود برنامه‌های جدید و خلاقانه با شرایط کنونی به منظور نشان دادن عشق و علاقه خود به انقلاب اسلامی برگزار شود.

وی با بیان این که امیدوار هستیم نتایج تست انسانی واکسن‌های ایرانی مشخص و مردم بتوانند از این واکسن‌ها استفاده کنند، تصریح کرد: رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی و ماسک در حال حاضر بهترین اقدامی است که می‌تواند ما را در مقابل بیماری کرونا حفظ کند.

استاندار اصفهان با اشاره به اقدامات دولت در استان اصفهان عنوان کرد: امسال 550 میلیارد تومان بودجه استان اصفهان بوده که توانسته‌ایم بالای دو هزار و 400 میلیارد تومان پول برای پروژه‌های استان جذب کنیم البته اگر بخواهیم تمام اقدامات انجام شده در جمهوری اسلامی را با سیاه چاله‌های دوران طاغوت مقایسه کنیم، متوجه حجم زیاد دستاوردها می‌شویم.

دهه فجر به نماد وحدت، یکپارچگی و شادابی تبدیل شود

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور در این جلسه با اشاره به جایگاه ویژه اصفهان در عرصه‌های مختلف کشور اظهار داشت: برای بزرگداشت دهه فجر باید به سه حوزه توجه کنیم، نخستین حوزه به عنوان سرآغاز حکومت الله بر جهان و انقلاب اسلامی است که وظیفه هر ساله ما گرامیداشت این ایام است که بر اساس سخنان مقام معظم رهبری 22 بهمن‌ماه همانند اعیاد مذهبی گرامی داشته شود.

نصرت‌الله لطفی با بیان اینکه مقام معظم رهبری 22 بهمن را عید اسلامی بزرگ می‌دانند، افزود: نمایش مردم‌سالاری دینی و آثار و برکات آن در خنثی کردن توطئه‌های دشمن و ایجاد انگیزه و انسجام در نیروهای خودی از دستاوردهای بزرگداشت 22 بهمن است.

وی گفت: دهه فجر امسال با ایام میلاد حضرت زهرا(س) هم‌زمان است که نیاز است که نشاط و شادابی در جامعه جاری شود و دهه فجر به نماد وحدت، یکپارچگی و شادابی تبدیل شود.

قائم‌مقام شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی کشور با اشاره به برنامه‌های امسال عنوان کرد: ما از ابتدای شیوع بیماری کرونا بر تعطیل نکردن برنامه‌های انقلاب اسلامی و مذهبی تأکید کردیم و اجرای آن با اقتضائات روز را در دستور کار قرار دادیم و به دستورالعمل‌های بهداشتی پایبند هستیم.

وی خاطرنشان کرد: طنین‌انداز شدن نوای «لبیک یا حسین» شب عاشورا، اجرای نورافشانی نیمه شعبان و زیارت اربعین در سراسر کشور هر ساله انجام می‌شود.

لطفی با اشاره به تشکیل 24 کارگروه در استان‌ها با حضور ارگان‌های دولتی و مردمی گفت: همه برنامه‌های سنواتی دهه فجر همانند سال‌های گذشته با اقتضائات روز برگزار شود، همچنین اجرای راهپیمایی خودرویی برای 22 بهمن به جای تجمع مردمی در نظر گرفته شده است.

اجرای برنامه‌های محله محور به مناسبت دهه فجر

رئیس شورای هماهنگی تبلیغات اسلامی اصفهان در این جلسه اظهار داشت: مردم با رهبری و هدایت امام راحل، انقلاب را به پیروزی رساندند و همواره ایشان و نایب بر حقشان را چراغ راه خود قرار داده و حرکت کرده‌اند ما نیز بیانیه گام دوم انقلاب اسلامی را الگو و سرمشق فعالیت‌های ایام‌الله فجر قرار دادیم.

محمدعلی احمدی با بیان اینکه برای گرامیداشت دهه مبارک فجر برنامه‌های شاخصی در استان برگزار می‌شود، افزود: نشاط‌ آفرینی و امیدآفرینی جزء برنامه‌های ما در دهه فجر امسال است، همچنین اجرای رزمایش کمک مؤمنانه، فعالیت‌های محله محور، برپایی یادواره شهدای انقلاب اسلامی، نورافشانی معابر، عطرافشانی قبور شهدا، برگزاری برنامه‌های مختلف فرهنگی به ویژه برای بانوان و توجه به موضوع پیشگامان انقلاب اسلامی از جمله‌ برنامه‌های ما به مناسبت ایام‌الله دهه فجر است.

وی با اشاره به همکاری ارگان‌های مختلف در یک سال گذشته، تصریح کرد: کارگروه صنعت و تولید سال گذشته با توجه به تعدد صنایع در اصفهان تشکیل شد و فعالیت‌های این کارگروه امسال جزو برنامه‌هایی است که برای مردم ارائه می‌شود، همچنین کارگروه‌های کارگری و دانشجویی در استان تشکیل شده است.