مقامات بهداشتی چین روز دوشنبه از ابتلای ۱۷ نفر به ویروس کرونا در شبانه روز گذشته در این کشور خبر دادند گزارش ها همچنان حاکی است یک شهر مرزی در شرق این کشور قرنطینه شده است.

به گزارش ایرنا از کمیسیون ملی بهداشتی چین، از تعداد ۱۷ مبتلا،  ۱۰ نفر در داخل چین و ۷ نفر هم وارداتی بودند گزارش ها حاکی است به دنبال افزایش این آمار، شهر شولان در شرق چین واقع در استان جی لین و در نزدیکی مرز کره شمالی قرنطینه شده است.

از تعداد ۱۰ مورد وارداتی شبانه روز گذشته ۵ نفر در استان هوبی، سه نفر در استان جی لین، یک نفر در استان لیائونینگ و یک نفر هم در استان خلونگ جیانگ گزارش شده است.

گزارش شده است در چند روز گذشته در شهر شولان ۱۱ مورد جدید ابتلا به ویروس کرونا ثبت شده است همه آنها از طریق یک زن ۴۵ ساله که لباسشویی داشته است مبتلا شده اند.

در حال حاضر اماکن و سیستم حمل و نقل عمومی این شهر تعطیل شده‌ و از ساکنان خواسته شده تا در خانه‌های خود بمانند.

مقامات چین همچنین اعلام کردند در ۲۴ ساعت گذشته ۱۲ ناقل خاموش به کرونا شناسایی کرده اند.

در شهر ووهان کانون ویروس کرونا نیز در روز گذشته یک مورد جدید شناسایی شد.

شمار کل مبتلایان به کرونا در چین تا کنون به ۸۲ هزار و ۹۱۸ تن و شمار جان باختگان هم به چهار هزار و ۶۳۳ تن رسیده است تعداد افراد دارای ناقل خاموش هم ۷۸۰ تن عنوان شده است.

شیوع ویروس کرونا معروف به «کووید ۱۹» برای نخستین بار اواسط ماه دسامبر (۲۴ آذر) در شهر «ووهان» واقع در مرکز چین گزارش شد ابتدا از این بیماری به عنوان ذات الریه نام برده می شد اما کمیسیون ملی بهداشت چین بعد از انجام یک سری تحقیقات، در ۳۰ دسامبر سال ۲۰۱۹ (۹ دی ماه ۹۸) به صورت رسمی شیوع این ویروس را در چین اعلام کرد.

منبع : ایرنا