روند صعودی بورس پایدار است؟ / پیش‌بینی شاخص ۲/۴ میلیون واحدی!

بعد از روند نزولی بازار سهام در سه هفته گذشته پیش‌بینی می‌شود روند معاملات این هفته از بازار سهام متعادل و با گرایشات مثبت دنبال شود، اما روند صعودی شکل گرفته تا کجا ادامه دارد؟

به گزارش تجارت‌نیوز، بازار سهام در سه هفته اخیر اصلاح زیادی داشت و بعد از کاهش تنش‌های ترامپ در منطقه و لغو قیمت‌گذاری دستوری زنجیره فولاد بورس متعادل شد و گرایشات مثبت در بازار سهام دیده می‌شود، اما بورس در ادامه چه می‌شود؟

پیمان حدادی، کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با تجارت‌نیوز در رابطه با روند صعودی آغاز شده گفت: من به کلیت بازار سهام بسیار امیدوارم و به نظرم روند متعادل و بازار سهام تا آخر هفته ادامه دارد اما شروع معاملات هفته بعد با شروع روند صعودی همراه خواهد بود.

این کارشناس در رابطه با ریسک‌های پیش‌رو بورس گفت: تنها ریسک پیش‌رو بازار سهام انتظار کاهش قیمت دلار است که به نظر می‌رسد در جریان ریزش‌های اخیر پیش‌خور شده است و بازار سهام با ریزش قیمت دلار نیز ریزش چندانی نخواهد داشت.

این کارشناس در رابطه با پیش‌بینی بلندمدت بورس گفت: به نظر می‌رسد اگر روند فعلی ادامه داشته باشد و اتفاق خاصی رخ ندهد تا اردیبهشت ماه ۱۴۰۰ شاخص کل به ۲ میلیون و ۴۰۰ هزار واحد خواهد رسید و گروه‌های خودرویی، بانکی و حمل و نقل بازدهی خوبی خواهند داشت.