مایکل کوربات (Michael Corbat)، مدیرعامل گروه شرکت‌های مالی سیتی بانک، اعلام کرد که این گروه در حال همکاری با برخی کشورهای جهان برای ساخت ارزهای دیجیتال ملی است.

به گزارش «The Block»، کوربات روز جمعه در مصاحبه‌ای با بلومبرگ (Bloomberg) گفته است:

من فکر می‌کنم که در آینده‌ای نه‌چندان دور شاهد یک ارز دیجیتال حاکمیتی خواهیم بود، نمی‌توانم آن را یک ارز دیجیتال خطاب کنم.

کوربات بدون بیان این‌که کدام کشورها با سیتی‌بانک همکاری کرده‌اند گفت:

مدتی است که با برخی از دولت‌های سراسر جهان در زمینه ساخت و تجاری‌سازی آنها [ارزهای دیجیتال] همکاری می‌کنیم. من فکر می‌کنم که آمدن آنها اجتناب ناپذیر است.

هنگامی که توجه‌ها به این موضوع جلب شد، دانیل رومرو آپسیلوس (Danielle Romero Apsilos)، مدیر روابط عمومی سیتی‌بانک، در مصاحبه‌ای گفت که تعدادی از بانک‌های مرکزی در حال ارائه مشاوره به دولت‌ها در رابطه با ارزهای دیجیتال ملی (CBDC) هستند و سیتی‌بانک هم به‌صورت فعال در این مشاوره‌ها شرکت می‌کند.

رومرو آپسیلوس گفته است:

سیتی‌بانک به عنوان یک متخصص سر‌شناس در بازار ارائه خدمات پرداختی، با اتصال به بیش‌ از ۲۰۰ سیستم تسویه حساب، در حال وارد کردن تجربیات خود به منظور انتخاب طرحی برای پیاده‌سازی ارزهای دیجیتال است.

این اولین باری نیست که کوربات آینده ارزهای دیجیتال ملی را پیش‌بینی می‌کند، او در نوامبر ۲۰۱۷ (آبان ۹۶) گفته بود:

به احتمال زیاد شاهد ارزی خواهیم بود که دولت‌ها را معرفی می‌کند، نه یک ارز دیجیتال، فکر می‌کنم که «ارز دیجیتال» واژه مناسبی برای آن نیست، اما می‌گویم ارز دیجیتال.

کوربات در مصاحبه روز جمعه خود در رابطه با آینده ارزهای دیجیتال گفت که این موضوع به ماهیت اصلی هر ارز بستگی دارد.

کوربات در این رابطه می‌گوید:

برخی از آنها دارای پشتوانه هستند، برخی با طلا مقایسه شده‌اند و برخی با گزینه‌های دیگر مقایسه شده‌اند. برخی از این ارزهای فقط گزینه‌های متوالی و ادامه‌دار منابع پرداختی مختلف هستند که مردم می‌توانند بر اساس ماهیت اصلی و چیزی که واقعاً هستند از آنها بهره‌مند شوند.

در سال ۲۰۱۵، سیتی‌بانک ایده راه‌اندازی ارزدیجیتال خود به نام سیتی کوین (Citicoin) را به‌منظور انتقال آسان‌تر پول بین کشورها ارائه کرد. اما سال گذشته این ایده رد شد، چراکه سایر روش‌های ثبت‌شده، موثر‌تر و کارآمد‌تر از طرح سیتی کوین بودند.

گزارش‌های اخیر حاکی از آن است که سیتی‌بانک به دنبال ارائه خدمات امانت‌داری (کاستودی) ارزهای دیجیتال است. سیتی‌بانک در مصاحبه‌ای گفته است که آزمایش‌های داخلی مربوط به خدمات امانت‌داری از ارزهای دیجیتال را انجام داده است.

کوربات پس از ۳۸ سال فعالیت، که ۸ سال آخر آن در سمت مدیر‌عامل این بانک بود، در فوریه ۲۰۲۱ (بهمن) سیتی‌بانک را ترک خواهد کرد. او درحال تحویل مسئولیت مدیریت سیتی‌بانک به جین فریزر (Jane Fraser)، مدیرعامل بانک جهانی مصرف‌کنندگان سیتی (GCB) است. فریزر اولین زنی خواهد بود که یکی از بزرگ‌ترین بانک‌های وال‌‌استریت را رهبری می‌کند.


The post مدیرعامل سیتی‌بانک: در حال همکاری با چند کشور برای ساخت ارزهای دیجیتال هستیم appeared first on ارزدیجیتال.