یکی از معامله‌گران ناشناس بیت کوین به اشتباه مبلغ ۴۷,۰۰۰ دلار را برای انتقال ۱۹۴ دلار بیت کوین پرداخت کرده است. این معامله‌گر ناشناس به جمع کاربرانی پیوست که در پرداخت هزینه‌ تراکنش خود مرتکب اشتباه بزرگی می‌شوند.

به گزارش کریپتو گلوب، این تریدر بخت برگشته‌ٔ بیت کوین در یکی از تراکنش‌های خود مرتکب اشتباه بزرگی شده است و به‌منظور انتقال ۱۹۴ دلار بیت کوین، مبلغ ۴۷,۰۰۰ دلار کارمزد پرداخت کرده است.

براساس اطلاعیه‌ای که بیت کوین بلاک بات (Bitcoin Block Bot)، ربات توییتری که تراکنش‌های غیر‌طبیعی بیت کوین را رصد می‌کند، منتشر کرده است، یک کاربر ناشناس مبلغ ۲.۶۶ بیت کوین (که در زمان انجام تراکنش برابر با ۴۷,۰۰۰ دلار بوده است) به‌منظور پرداخت کارمزد انتقالِ مبلغی کمتر از ۲۰۰ دلار پرداخت کرده است.

کاربران بازار ارز دیجیتال نیز به این توییت بیت کوین بلاک بات واکنش نشان دادند و نسبت به عملکرد سیستم انتقال‌دهنده تراکنش‌ها ابراز نگرانی کردند. آنها معتقدند قالبی که از آن در انتقال تراکنش‌های ارز دیجیتال استفاده می‌شود بسیار مستعد اشتباه است.

این تراکنش در بلاک شماره ۶۵۷,۵۳۵ بیت کوین انجام شده است و احتمالا نمونه‌ای دیگری از خطای کاربر در وارد کردن مبلغ کارمزد انتقال بوده است. بر اساس داده موجود در وب سایت بیت اینفوچارتز (BitInfoCharts)، میانگین کارمزد انتقال بیت کوین برابر با ۰.۰۰۰۲۷ BTC (معادل ۴.۸۲ دلار) است. با این که این مبلغ از اوج نسبی کارمزد تراکنش‌ها در ماه اکتبر (آبان) که برابر با ۱۳.۱۵ دلار بود پایین‌تر است، اما همچنان بالاتر از آن است که مورد پذیرش اکثر معامله‌گران بیت کوین باشد. در اوایل نوامبر (اواسط آبان) نیز یکی از معامله‌گران بازار اتریوم مبلغ ۹,۵۰۰ دلار را به‌عنوان کارمزد انتقال ۱۲۰ دلار اتر پرداخت کرده بود. این کاربر ادعا می‌کرد که فیلد‌های ورود مقدار گَس و قیمت گَس را با یکدیگر اشتباه گرفته است. در نتیجه این اشتباه برای او گران تمام شده است.


The post فردی اشتباهی برای ارسال ۱۹۰ دلار بیت کوین ۴۷,۰۰۰ دلار کارمزد پرداخت کرد appeared first on ارزدیجیتال.