اجرای برنامه اندروید روی ویندوز تا چند سال پیش یکی از فرایندهای نه چندان آسان بود که معمولا دردسرهای خودش را داشت اما حالا برنامه Your Phone مایکروسافت با نمایش محتوای گوشی بر روی کامپیوتر یا دریافت اعلانات بر روی دسکتاپ باعث ارتباط نزدیکتر سیستم عامل اندروید و ویندوز شده است و کاربران اکنون می‌توانند برنامه‌های موبایل را بر روی کامپیوتر خود اجرا کنند.

سامسونگ و مایکروسافت در زمان معرفی گوشی‌های سری گلکسی نوت 20 از همکاری نزدیکتر خود اطلاع دادند و به وسیله این همکاری، کاربران می‌توانند اپلیکیشن‌های گوشی خود را بر روی کامپیوتر اجرا کنند. خوشبختانه انتظار برای برخی از کاربران به پایان رسیده و اکنون می‌توانند این ویژگی را امتحان کنند.

اجرای برنامه اندروید روی ویندوز با Your Phone مایکروسافت

بنابر اطلاعاتی که حساب توییتری اپلیکیشن Your Phone مایکروسافت منتشر کرده، این توانایی جدید تا 48 ساعت آینده برای تمام دستگاه‌هایی که از آن پشتیبانی می‌کنند، منتشر خواهد شد، بنابراین اگر اکنون این ویژگی را دریافت نکرده‌اید، ناراحت نشوید و حداکثر تا دو روز دیگر صبر کنید.

این ویژگی کاربرد بالایی دارد و به شما اجازه می‌دهد که برنامه‌های موبایل را بر روی کامپیوتر خود اجرا یا پین کنید. مایکروسافت این قابلیت را اکنون منتشر کرده، اما فعلاً نمی‌توانید چندین برنامه را بصورت همزمان اجرا کنید. اگرچه این محدودیت برای کاربران وجود دارد اما می‌توان از یک اپلیکیشن موبایل را در کنار یک برنامه کامپیوتر استفاده کرد.

ویژگی‌ جدید برنامه Your Phone تا این لحظه بصورت انحصاری به وسیله گوشی‌های سامسونگ پشتیبانی می‌شود. بطور دقیق، استفاده از این قابلیت به گوشی‌های گلکسی S9 و دستگاه‌های جدیدتر، گلکسی نوت 9 و مدل‌های جدیدتر، گوشی‌های منعطف سامسونگ و تعدادی از گوشی‌های سری گلکسی A محدود می‌شود.

در کنار گوشی‌های سری گلکسی hs، گلکسی نوت و تعدادی از محصولات گلکسی A مثل گلکسی A31 و گلکسی A51، گوشی XCover Pro نیز از قابلیت جدید پشتیبانی می‌کند. مایکروسافت در سایت خود لیست کامل گوشی‌هایی که از این ویژگی جدید پشتیبانی می‌کنند را منتشر کرده تا همه کاربران منتظر دریافت آن نباشند.

منبع: فارنت