چه دوست داشته باشید و چه نداشته باشید، اینستاگرام بیشتر از شما علاقه دارد تا زمان بیشتری را در این برنامه سپری کنید. اگر صرفا اینستاگرام را برای دنبال کردن افراد خانواده و دوستان نزدیک خود نصب کرده‌اید حالا اینستاگرام با اضافه کردن بخش جدید پست‌های پیشنهادی | Suggested Posts نشان داده می‌خواهد افراد بیشتری را دنبال کنید و با هم در تعامل باشید.

وب‌سایت ورج گزارش کرده که اینستاگرام بخش پست‌های پیشنهادی | Suggested Posts را راه اندازی کرده که زمانی که دیگر محتوایی در صفحه اصلی خود برای نمایش به شما ندارد، این بخش در برابر شما ظاهر می‌شود و همانطور که از نام آن پیداست حاوی پست‌هایی است که احتمالا بر اساس فالو و لایک دوستان و اطرافیان شما که آنها را فالو می‌کنید یا شما را فالو می‌کنند، انتخاب شده است.

در عین حال اگر در تنظیمات دسترسی به مخاطبین را فعال کرده باشید احتمالا پست‌های دوستان و آشنایان شما که هنوز آنها را فالو نکرده‌اید بر اساس جستجو در مخاطبین شما پیشنهاد خواهد داد.

البته به نظرم بخش پست‌های پیشنهادی چندان جدید نیست. کافیست روز اول خود در اینستاگرام را به یاد بیاورید. زمانی که هنوز هیچ کسی را فالو نکرده باشید اینستاگرام دست به کار شده و محتوایی را برای راه‌انداختن و گرم کردن شما پیشنهاد می‌داد.

البته بخش پست‌های پیشنهادی فعلا شامل پست های IGTV یا Reels نمی‌شوند، اما همانطور که اشاره کردیم صرفا از حساب‌هایی که دنبال نمی‌کنید منمایش داده خواهند شد و بعضاً شامل تبلیغات نیز می شوند.

دلیل اضافه شدن بخش پست‌های پیشنهادی | Suggested Posts اینستاگرام چیست؟

جولیان گوتمن مدیر محصول اینستاگرام، پست‌های پیشنهادی را راهی برای “عمیق‌تر شدن در علاقه شما” و ایجاد یک “اهمیت شخصی” توصیف کرده است. یا به عبارت دیگر  ممکن است فردی یا موضوعی را که قبلاً در نظر نگرفته‌اید پیدا کنید.

این یک اقدام عجیب از اینستاگرام نیست. این امر نه تنها برای اینستاگرام فرصت بیشتر برای نمایش بیشتر تبلیغات به شما فراهم می‌کند در عین حال قدرت اینستاگرام برای رقابت با شبکه‌های اجتماعی مانند تیک تاک | TikTok که متکی به یک جریان بی پایان از مطالب هستند، را افزایش می‌دهد.

البته این شرکت پیش از این بخش اکسپلور را داشت که البته استفاده از آن داوطلبانه و در اختیار شما بود و می‌توانستید ساعت‌ها وقت و حجم اینترنت خود را صرف دیدن محتوای گاها غیرمرتبط کنید.

اما حالا باید خود را آماده کنید که شاید قیافه فردی که اصلا علاقه‌ای به دیدن او را ندارید به طور توفیق اجباری در انتهای پست‌های صفحه اصلی خود ببینید. البته بدیهی است که اینستاگرام صرفا پست‌های اکانت‌های پابلیک که پرایوت و خصوصی نیستند را برای شما نمایش خواهد داد.

شخصا فکر می‌کنم این دقیقا مخالف رویه اعتدال در استفاده از شبکه‌های اجتماعی است. همین حالا برنامه‌هایی اختصاصی برای هشدار و تنظیم مدت زمان استفاده از شبکه‌های اجتماعی وجود دارد و حتی برخی شبکه‌های اجتماعی نیز به آن پایبند هستند و در صورت استفاده زیاد از برنامه به کاربر هشدار می‌دهند.

اگرچه جولیان گوتمن به وب‌سایت ورج گفته بخش جدید پست‌های پیشنهادی به این معنی نیست که شما وقت بیشتری را با گوشی خود بگذرانید اما با این حال، به مقداری از خودمراقبتی که قبلاً شاید انجام نمی‌دادید، احتیاج خواهید داشت.

در هر صورت اگر چند وقت دیگر فیس بوک گزارش داد که کاربران اینستاگرام وقت بیشتری را صرف مرور عکس‌ها و فیلم‌ها می‌کنند، تعجب نخواهیم کرد!


منبع: زومیت