واتساپ در جدیدترین آپدیت نسخه پایدار خود، قابلیت برقراری تماس صوتی و تصویری گروهی هشت نفره را ارایه می‌دهد. این آپدیت برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS منتشر شده است.

واتساپ پیش‌تر امکان استفاده از تماس تصویری گروهی برای هشت نفر را در نسخه واتساپ بتا منتشر کرده بود و حالا به صورت رسمی امکان تماس تصویری گروهی هشت نفره را ارایه کرده است. این آپدیت برای هر دو سیستم عامل اندروید و iOS منتشر شده است.

طبق لیست تغییرات منتشر شده برای نسخه iOS، در آپدیت جدید تماس‌های تصویری گروهی می‌تواند بین شما و هفت نفر از دوستانتان برقرار شود. البته تمام افراد حاضر در تماس گروهی هشت نفره می‌بایست جدیدترین آپدیت واتساپ را دانلود و نصب کرده باشند.

آپدیت جدید واتساپ در سیستم عامل iOS از طریق فروشگاه اپ ‌استور قابل دانلود است و به صورت خودکار برای کاربران نمایش داده می‌شود. با این حال در اندروید هنوز شاهد انتشار این آپدیت در گوگل پلی نیستیم و کاربران برای دریافت آن باید مستقیما از سایت واتساپ اقدام کنند.

بنابر گزارش MSPoweruser، کاربران اندرویدی می‌بایست نسخه 2.20.141 را از وب‌سایت رسمی واتساپ دانلود کنند. برای برقراری تماس گروهی هشت نفره در این سیستم عامل نیز باید تمام کاربران از جدیدترین نسخه این پیام‌رسان استفاده کنند.

چگونه در واتساپ تماس تصویری هشت نفره انجام دهیم؟

برای استفاده از تماس صوتی و تصویری گروهی در واتساپ باید از طریق تب Calls اقدام کنید. پس از مراجعه به این تب روی آیکون سبز رنگ تماس در بخش پایین صفحه لمس کنید. حالا در صفحه باز شده گزینه New group call را انتخاب کنید. پس از آن می‌توانید هفت نفر از مخاطبین خود را به تماس گروهی اضافه کنید.

اگرچه واتساپ نمی‌تواند هم‌چون سرویس‌هایی نظیر زوم شمار بسیار زیادی کاربر را در تماس‌های گروهی پشتیبانی کند، اما رمزنگاری قوی‌تر در این سرویس می‌تواند نظر گروه‌های کوچک را به خود جلب کند.

واتساپ همین هفته اعلام کرد که با وضع قوانین جدید، فوروارد پیام‌‌ها تا 70 درصد کاهش پیدا کرده است. این موضوع بدون شک موجب کاهش انتشار خبرهای جعلی می‌شود.

منبع:فارنت