تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

مخفی کردن و رمز گذاری روی فایل های مک با سه روش مجزا

اگر شما صاحب یک مک هستید و می خواهید روی فایل ها و فولدر ها رمز بگذارید یا اینکه آن ها را از دید دیگران مخفی کنید کافیست یکی از این سه ترفند را بکار گیرید.

روش اول: از ترمینال کمک بگیرید

دستوراتی که در ترمینال وارد می کنید می تواند مشکلات اساسی شما را حل کند به عنوان مثال اگر قطعه کد (chflags hidden (File Location را در ترمینال مک بنویسید می توانید فایل ها و فولدر ها را به طریقی که در ادامه می گوییم مخفی کنید.

Terminal

زمانی که کد بالا را درج می کنید به جای عبارت File Location باید مسیر فایل را وارد کنید و بعد هم اینتر را بزنید. می توانید از درگ و دراپ هم برای شناساندن فایل به این بخش استفاده کنید اما اگر می خواهید آدرس را بنویسید باید فاصله میان نام فایل را با دش یا خط تیره پر کنید. برای خارج کردن فایل از حالت مخفی کد chflags nohidden (File Location را وارد کنید. برای استفاده از کد برای آشکار سازی و مخفی کردن فایل ها می توانید از قطعه کد زیر نیز به ترتیب استفاده کنید:

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles TRUE
killall Finder

برای مخفی کردن:

defaults write com.apple.finder AppleShowAllFiles FALSE
killall Finder

 

روش دوم: با استفاده از نرم افزار Obscurity

برای استفاده از این نرم افزار کافیست فایل dmg.  آن را دانلود کنید و بعد هم آن را باز و Obscurity  را به محل دلخواه ببرید. بعد باید همین فولدر را باز کنید و See package contents  را انتخاب کنید. در این مرحله اگر فایل و فولدر مربوطه را که قصد پنهان سازی آن را دارید به درون این فولدر بکشید می توانید آن را پنهان کنید.

 

Obscurity-01

Obscurity-02

روش سوم : رمز گذاری روی فایل ها

Disk Utility ابزاری است که می تواند به رمز نگاری فایل و فولدر های شما کمک بسیاری کند. این امکان را اجرا کنید و به بخش flie و بعد new  و بعد Disk Image from Folder  بروید. آنچه را که قصد رمز گذاری آن دارید انتخاب کرده و در منوی Encryption  گزینه 256bit AES encryption را انتخاب کنید. در ادامه رمز را نوشته و بعد فایل شما رمز نگاری می شود.

Encrypt-01

Encrypt-02

Encrypt-03

Encrypt-04منبع خبر


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین