تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

چیزی را که به آن علاقه دارید کپی کنید

وقتی در دبیرستان بودم، زمان زیادی را برای انتقاد از نویسندگان کتاب ها صرف می کردم. در بیشتر کلاس های انگلیسی وقتم را به خواندن رمان های علمی تخیلی می گذراندم، به همین خاطر همیشه تصور می کردم این مشهورترین سبک نوشتن است. داستان هایی که بیشترین طرفدار را داشتند همانهایی بودند که شخصیت های داستان در آن با مشکلات متعدد و پیچیده ای روبرو می شدند. سبک دیگر داستان هایی که من در دبیرستان می خواندم داستان های کوتاه بودند. این داستان ها به خاطر ساختار کلی شان، نیازی به پرداختن به مسائل پیچیده نداشتند و تنها برشی از زندگی را به نمایش می گذاشتند. به خاطر شهرت این سبک از داستان ها زمان زیادی را به نوشتن چنین داستان هایی گذراندم.

رشته ی من در دوره ی دانشگاه فلسفه بود. در این زمان به شدت تحت تاثیر مقالات رشته ی فلسفه قرار گرفته بودم. هیچ وقت معنای واقعی این مقالات را درک نکردم اما تمام تلاشم را کردم که آنها را به خوبی کپی کنم. اما این یک اشتباه بود چون این مقالات به هیچ عنوان به کسی کمک نمی کنند. فلاسفه همیشه به شیوه ی مبهمی صحبت می کنند که هیچ کس نمی تواند به صورت حقیقی نظر آنها را انکار کند، چون واقعا مبهم هستند. در دوره ی دکتری هم زمان زیادی را برای کپی کردن چیزهای اشتباه تلف کردم. در آن زمان یک برنامه ی جدید به اسم "اکسپرت سیستم" به بازار آماده بود. من با یک نگاه به توانایی های این نرم افزار به خودم گفتم که من با نوشتن "هزاران خط کد" می توانم چنین برنامه ای را تولید کنم. نکته ی جالب این بود که استادهای دانشگاه در آن زمان کتاب های زیادی درباره ی آن می نوشتند. در آن زمان واقعا هیجان زیادی برای تولید چنین برنامه ای داشتم اما در اصل این کار بیهوده بود چون کتاب های نوشته شده درباره ی آن امروز کاملا نادیده گرفته می شوند و این نرم افزار به طور کلی هدف بلندمدتی را دنبال نمی کرد.
 چه طور می توان از کپی کردن چیزهای اشتباه دوری کرد؟ جواب این است که تنها چیزهایی را کپی کنید که عمیقا به آن علاقه دارید. زمانی که در دبیرستان بودم از خواندن داستان های کوتاه لذت نمی بردم. از نرم افزار "اکسپرت سیستم" هم استفاده نمی کردم. من تنها به دلیل شهرتشان از آنها کپی کردم. جدا کردن چیزهایی که به آن علاقه دارید از چیزهایی که تحت تاثیرشان قرار گرفته اید، کار آسانی نیست. در این حالت باید ظواهر را نادیده بگیرید. هر وقت در یک موزه جلوی یک تابلوی نقاشی می ایستم از خودم می پرسم : اگر این نقاشی را در گوشه ی یک گاراژ به صورت کثیف پیدا کنم، حاضرم چه قدر برای آن بپردازم؟ اگر در یک موزه بچرخید و این آزمایش را امتحان کنید مطمئنا به نتایج جالبی می رسید.
یک راه دیگر برای تشخیص این قضیه شناسایی کارهایی است که به عنوان تفریح انجام می دهید. بیشتر کارهایی که افراد جوان و آرزومند انجام می دهند، کارهایی است که به آن علاقه دارند. چه کتاب هایی هستند که با رسیدن به نیمه ی کتاب ناراحت می شوید به جای اینکه از رسیدن به نیمه ی کتاب خوشحال شوید؟ اینها نمونه ی چیزهایی هستند که عمیقا به آن علاقه دارید. حتی اگر چیزهایی را که واقعا برای کپی کردن خوب هستند پیدا کردید، باید مراقب باشید تا تنها جنبه های مثبت شان را کپی کنید نه جنبه های منفی و نقاط ضعف شان را. جذب نقاط منفی شدن آسان تر است، چون ویژگی هایی هستند که بیشتر به چشم می آیند و کپی کردن شان هم ساده تر است. به طور مثال بیشتر نقاشان در قرن هیجده و نوزدهم از رنگ قهوه ای در نقاشی های شان استفاده می کردند. علت این کار این بود که داشتند اثر نقاشان بزرگ قرن های قبلی را کپی می کردند. این نقاشی ها بودند که بالاخره باعث شدند من شیوه ی صحیح کپی کردن چیزها را به خوب یاد بگیرم. در دوران دانشگاه تصمیم گرفتم که یک نقاش شوم. یکی از بزرگترین درس هایی که از نقاش بودن یاد گرفتم این بود که باید در خودم توانایی تشخیص کارهای باارزش را پرورش دهم و در این مورد نمی توانم تنها به نظر دیگران تکیه کنم چون به احتمال زیاد در این مورد به من دروغ خواهند گفت.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین