تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

ناسا سال گذشته اعلام کرد که قصد دارد یک زیردریایی با مقاومت بالا را به منظور عملیات اکتشافی در دریای متان/اتان بزرگ‌ترین قمر زحل به نام تیتان تولید کند. چند روز پیش ناسا ویدیویی مفهومی از طرح این زیردریایی روباتیک و عملیات اکتشافی آن منتشر کرد.

تیتان با دارا بودن اتمسفری غلیظ شرایطی مشابه اتمسفر زمین دارد و ناسا قصد دارد بررسی‌هایی را به منظور وجود حیات در آن آغاز کند. دانشمندان امیدوارند که این عملیات بتواند جوابی برای منشأ حیات بر روی زمین داشته باشد.

عملیات مدنظر ناسا ۹۰ روزه خواهد بود و طی آن زیردریایی ناسا در بزرگ‌ترین دریای تیتان با نام Kraken Mare به عملیات جستجوی حیات مشغول خواهد بود.

زیردریایی ایده آل ناسا برای این عملیات باید توان انتقال خود به سطح دریا به منظور ارسال اطلاعات به زمین را داشته باشد. شرایطی وقتی سخت می‌شود که عملیات اکتشاف این زیردریایی در تیتان ۱۲۵۰ مایل خواهد بود.

همچنین از آنجا که زیردریایی ناسا در بیشتر اوقات به نور خورشید دسترسی نخواهد داشت، تعبیه تکنولوژی تبدیل بسته‌های رادیواکتیو به الکتریسیته که هم اکنون در کاسینی و کریاسیتی نیز وجود دارد، الزامی است.

در نهایت نیز زیردریایی باید توان تحمل موج‌های قدرتمند Kraken Mare و شرایط بسیار سرد زیر دریا را داشته باشد. دمای این دریا به ۹۰ درجه کلوین یا منفی ۲۹۸ درجه فارنهایت می‌رسد. (دمای انجماد آب ۳۲ درجه فارنهایت است.)

ناسا قصد دارد تا سال ۲۰۴۰ یکی از این زیردریایی‌ها را به مرحله تولید برساند.

تیتان تنها قمر سرد منظومه شمسی نخواهد بود که ناسا تجهیزات اکتشافی خود را به آن می‌فرستد. دولت آمریکا اخیرا بودجه هنگفت ۳۰ میلیون دلاری برای ادامه مراحل تحقیقات قمر سرد اروپا را نیز پیشنهاد داده است.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین