تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

احتمالا با هر سه دستیار صوتی مطرح یعنی سیری، گوگل ناو و کورتانا آشنایی دارید. حال این سه سیستم برای تسلط به چند زبان مورد آزمایش قرار گرفتند؛ با ما در این مقاله همراه باشید تا ببینیم کدام یک تسلط بیشتری را برای تشخیص زبان‌های مختلف دارد.

هر سه سیستم گوشی‌های هوشمند، یعنی اندروید، iOS و ویندوز فون از دستیارهای صوتی کاملی برخوردار هستند و هر یک از این پلتفرم‌ها نقطه ضعف‌ها و مشخصات خاص خود را دارند که باید برای انتخاب به خوبی آن‌ها را مورد بررسی قرار داد.

طبق تست‌های انجام شده بر روی هر سه پلتفرم، نتایج جالبی به دست آمده که مهارت و استعداد هرکدام از دستیارهای صوتی را نشان می‌دهد. دستیارهای صوتی با 18 سئوال از زبان‌های انگلیسی، ایتالیایی، فرانسوی و آلمانی و تایوانی مورد تست قرار گرفتند. نتیجه گیری از این تست، بر اساس واکنش  و  جواب‌های این پلتفرم‌ها بود؛ برخی دستیار‌های صوتی جواب ناقص داده در حالی‌که دستیار دیگر با جستجو در وب نتیجه را نشان می‌داد.

هر سه سیستم در مقابل سئوالات انگلیسی بازخورد خوبی داشتند؛ گوگل و مایکروسافت با تعویض زبان، نتایج خوبی ارائه نکردند اما اپل عملکرد مناسبی را در برابر زبان‌های مختلف نشان داد.

نتایج تست به این شکل گزارش شد:

همان‌طور که قابل پیش‌بینی است، انگلیسی بالاترین امتیاز را بین زبان‌ها دریافت کرد. تمامی دستیارهای صوتی دقت بیشتری را در جواب‌ دادن به سئوال‌های انگلیسی بکار بردند. بیشترین امتیاز مربوط به سیری است (نمره 14.5 را از 18 دریافت کرده است)، در رتبه‌های بعدی به ترتیب کورتانا با 12.5 امتیاز و گوگل‌ناو با 11.5 امتیاز قرار دارد.

 زبان بعدی ایتالیایی است. باید به سیری تبریک گفت؛ چون در این زبان نیز رقبای خود را پشت سر گذاشته و بالاترین امتیاز یعنی 14.5 را دریافت کرده است. بعد از سیری گوگل‌ناو 8.5 امتیاز را کسب کرده و کمترین امتیاز مربوط به کورتانا است.

در زبان‌های فرانسوی و آلمانی سیری کمی افت داشته و نتایج مربوط به کورتانا و گوگل‌ناو در این زبان‌ها بهبود یافته است.

نتایج مربوط به زبان تایوانی کمی ناخوشایند است. کورتانا و گوگل‌ناو کمترین امتیاز را دریافت کردند اما با این حال هنوز سیری عملکرد خوبی را دارد. در این تست نیز، سیری بالاترین امتیاز یعنی 13.5 که فقط یک امتیاز با زبان انگلیسی تفاوت دارد، دریافت کرد.

به‌طور کامل، کورتانا اکثرِ پاسخ‌های خود را با جستجو در وب نشان می‌داد، شاید این دلیلی برای کسب امتیازهای کم بود. انتظار می‌رود دستیارهای صوتی پاسخ‌های صریح و مستقیمی را ارائه دهند و تنها در این صورت می‌توانند امتیازهای بیشتری دریافت کنند.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین