تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

۲۱سال پیش در چنین روزی یعنی یعنی ۶ فوریه سال ۱۹۹۴، فضاپیمای علمی کلمنتین برای نخستین بار عملیات عکسبرداری از سطح مریخ به کمک تکنولوژی لیزر را آغاز کرد.

فضاپیمای کلمنتین که با نام رسمی DSPSE شناخته می‌شود در تاریخ ۲۵ ژآنویه سال ۱۹۹۴ به فضا پرتاب شد. این فضا پیما بصورت مشترک توسط ناسا - اداره ملی هوانوردی و فضایی آمریکا و سازمان دفاعی موشکی بالستیک این کشور طراحی و حمایت می‌شد.

از برنامه‌های این فضاپیما، آزمایش سنسورهای پیشرفته جدید در خارج از جو زمین و بررسی عملکرد آن‌ها در محیط خارج از جو زمین و همچنین مطالعه و نقشه برداری دقیق سطح ماه به‌ویژه به کمک تکنولوژی عکسبرداری لیزری بود که برای نخستین بار در یک عملیات فضایی مورد استفاده قرار می‌گرفت. در این آزمایش علمی در کنار بکارگیری از تکنولوژی لیزر از تکنولوژی فرابنفش و فروسرخ نیز در عکس برداری از سطح ماه استفاده شد. این فضاپیما با طرح هشت گوشه، ارتفاعی برابر ۱.۸۸ متر  و عرضی ۱.۱۴ متر داشت. دو صفحه خورشیدی انرژی مورد نیاز این فضاپیما را تامین می‌کردند.

این فضاپیما بعد از چند سال طراحی سرانجام در تاریخ ۲۵ ژآنویه به کمک موشک بالستیک چند مرحله‌ای به نام تیتان ۲ به فضا پرتاب شد تا ماموریت علمی خود را آغاز کند. فضاپیمای کلمنتین بعد از جدا شدن از موشکل تیتان ۲ در تاریخ ۶ فوریه سال ۱۹۹۴ عکس برداری از ماه را آغاز کرد و این کار را تا تاریخ ۳ می سال ۱۹۹۴ که از مدار ماه خارج شد ادامه داد. ماموریت فضاپیمای کلمنتین ۱۱۵ روز به طول انجامید و در این مدت اولین عکس‌های دقیق از سطح کره‌ی ماه به کمک فناوری لیزر تهیه و به زمین مخابره شد. از جمله تکنولوژی‌های مورد استفاده در عکسبرداری لیزری از سطح ماه می‌توان به سیستم LIDAR اشاره کرد که به کمک آن در کنار عکس برداری از سطح آن فاصله دقیق فضاپیما تا نقطه مورد نظر نیز ثبت می‌شد و این موضوع کمک بسیاری به بررسی دقیق سطح ماه را فراهم می‌کرد.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین