تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد


وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: امروز با توجه به توانایی هایی که داریم هر استانی به هر اندازه که پهنای باند اینترنت نیاز داشته باشد در مدت کوتاهی می توانیم واگذار کنیم.
ˈمحمود واعظیˈ چهارشنبه شب در جلسه کار گروه دولت الکترونیک استان یزد از تصمیم این وزارتخانه برای عدم ایجاد دیتا سنتر خبر داد و گفت: در حال حاضر وضعیت کشور در پهنای باند مناسب است و لذا وزارتخانه قصد دیتاسنترداری ندارد اما آن دسته از شرکت هایی که فقط قصد این کار را دارند مورد حمایت دولت قرار می گیرند.
او گفت: در واقع وزارت ارتباطات به این شرکت ها به سرعت مجوز و پهنای باند رایگان می دهد ولی این امتیاز به شرکت هایی که چند کار انجام می دهند تعلق نمی گیرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در عین حال گفت: ظرفیت آی تی کشور و حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات آنقدر بزرگ است که فضا برای استفاده همه وجود دارد و بنا نداریم مخابرات در این حوزه به صورت انحصاری فعالیت کند.
واعظی گفت: در واقع هدف ما در این بخش ایجاد انگیزه و حمایت از شرکت های فعال است و وزارتخانه نیز در بخش هایی که شرکت ها توانایی کار دارند ورود نمی کند.
به گفته او، وزارت ارتباطات تنها در بخشی به تنهایی ورود می کند که صرفه اقتصادی برای شرکت ها داشته باشد و یا در طرحهای امنیتی که باید دولت ورود کند.
این مسوول یادآور شد: البته ما از طرح ها و شرکت هایی که ما را در رسیدن به هاب و برتر شدن در منطقه کمک کند حمایت جدی خواهیم کرد.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات درباره وضعیت استان یزد در این حوزه نیز گفت: خوشبختانه زیرساخت ها در این استان فراهم است و می توانیم کارهای بزرگی انجام دهیم زیرا توان وجود دارد و حتما ما آنچه در استان از لحاظ زیرساختی نیاز دارد کمک و حمایت خواهیم کرد.
واعظی با بیان اینکه بیخودی نباید تهران را بزرگ کرد، گفت: اگر 100شغل در استانها ایجاد شود حمایت می کنیم و تردید نکنید که در صورت داشتن توانایی حتما مسئولیت هایی به استان ها خواهیم داد.
او با اشاره به وام وجوه اداره شده، بیان کرد: ما اگر به عنوان پایلوت سهمیه ای را به استان یزد اختصاص دهیم و عمل آن را بسنجیم در صورت موفقیت می توانیم به استان های دیگر نیز اختصاص دهیم.
وزیر ارتباطات در بخش دیگری از این جلسه با اشاره به موتور جویشگر پارسی جو گفت: من این پشتکار را تحسین می کنم زیرا این موتور جستجو به عنوان یکی از دو موتور جستجو در کشور و فعالیتی مهم در کشور محسوب می شود.
واعظی با اشاره به لزوم توجه ویژه به فارسی بودن جستجوگرها، گفت: 170 میلیارد تومان برای موتورهای جستجوگر فارسی نیاز است و در این خصوص یک سرمایه گذار و خیر اعلام آمادگی کرده و ما نیز پیرو فرمایشات رهبر معظم انقلاب و دولت محدودیتی در حمایت نداریم زیرا پای پیشرفت کشور در میان است.
او ادامه داد: در ارتباط با مساله جویشگر پارسی جو نیز آمادگی داریم تا حد امکان حمایت مادی و فنی داشته باشیم ولی باید برای ان نقشه راهی مشخص نماییم تا بتوانیم در آینده دانشگاه را از نظر اقتصادی نیز آباد کنیم.
وزیر ارتباطات گفت: کشور ما در حال حرکت به سمت رایانش ابری است و ما نیازمندیم با حمایت از طرح های استانی و کشوری در این راستا گام برداریم.
وی در پایان گفت: خوشبختانه در استان یزد زیرساخت ها آماده انجام کارهای بزرگ است و اگر این استان آمادگی اجرایی کردن نرم افزارها را داشته باشد وزارتخانه نیز از طرح ها حمایت می کند ولی پیشنهاد باید مشخص شده و مسوولیت های طرح ها نیز معرفی شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که شب گذشته به استان یزد سفر کرده علاوه بر شرکت در جلسه کارگروه دولت الکترونیک و رونمایی از موتورجستجوگر ملی فارسی جو ، با امام جمعه یزد دیدار و در یادواره شهدای انقلاب شرکت و 75 طرح ارتباطی و مخابراتی را در این استان افتتاح خواهد کرد.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین