تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

اغلب برنامه‌ها در زمانی که سیستم را روشن می‌کنید شروع به کار می‌کنند و در واقع کاربر در حین نصب آن این اجازه را صادر می‌کند (البته ممکن است زمانی که برنامه اجرا می‌شود به کاربر نمایش داده نشود). علاوه بر این شما می‌توانید تنظیمات بیشتری را بر روی دستگاه خود اعمال کنید تا در زمان بوت و راه‌اندازی یک پوشه یا برنامه خاصی نیز اجرا و استارت شود.

در این مقاله تصمیم داریم تا با شیوه افزوده یک فایل یا برنامه به پوشه Startup آشنا شویم تا در زمان بوت سیستم، فایل یا برنامه مذکر نیز به‌صورت خودکار اجرا شود. برای آموزش شیوه انجام این کار در ادامه مقاله همراه ما باشید (آموزش مذکور در ویندوز 8.1 تهیه شده است اما شما می‌توانید در سایر نسخه‌های سیستم عامل ویندوز نیز چنین کاری را انجام دهید. هرچند ممکن است در برخی بخش‌ها قیافه و شکل صفحاتت متفاوت باشد).

برای شروع کار می‌بایست از فایل یا برنامه مورد نظر در صفحه دسکتاپ یک shortcut داشته باشید. حال بر روی فایل shortcut راست کنید و در پنجره‌ای که به صورت Popup باز می‌شود بر روی گزینه کپی کلیک نمایید.

 

صفحه Run را اجرا کنید (از طریق میانبر windows + R نیز می‌توانید این کار را انجام دهید). حال در بخش Open متن  shell:startup را تایپ کنید و بر روی گزینه OK کلیک نمایید.

 

در بخش خالی صفحه‌ای که باز می‌شود راست کلیک کنید و Paste را انتخاب کنید.

 

حال مشاهده می‌کنید که فایل مورد نظر شما در صفحه جدید قرار می‌گیرد.

 

اما اگر شما فایل shortcut مورد نظر را در صفحه دسکتاپ خود ندارید و نمی‌توانید مستقیما وارد عمل شوید بهتر است در همان صفحه Startup در بخش خالی صفحه راست کلیک کنید و گزینه New و سپس Shortcut را انتخاب نمایید.

 

در صفحه‌ای که برای ایجاد Shortcut جدید با نام Create Shortcut باز می‌شود بر روی دکمه Browse کلیک نمایید.

 

در صفحه جدید که باز می‌شود فایل .exe برنامه مورد نظر را پیدا کرده و انتخاب نمایید و سپس بر روی دکمه OK کلیک کنید.

 

در صفحه جدید که باز می‌شود فایل .exe برنامه مورد نظر را پیدا کرده و انتخاب نمایید و سپس بر روی دکمه OK کلیک کنید.

 

حال نامی را برای فایل خود انتخاب کرده و دکمه Finish را فشار دهید.

 

به همین سادگی،‌ از این پس زمانی که شما کامپیوتر را روشن کنید برنامه مورد نظر شما به‌صورت خودکار اجرا خواهد شد. البته به این نکته نیز توجه داشته باشید که تقریبا محدودیتی وجود ندارد که چند فایل را در صفحه Startup قرار می‌دهید. علاوه بر این شما می‌توانید از طریق همین روش پوشه‌ای را نیز در محل مذکور قرار دهید تا  زمان روشن شدن سیستم آن پوشه نیز نمایش داده شود.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین