تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

 معماری آرم ARM : شرکت طراحی معماری پردازنده است که در سال ۱۹۸۵ تاسیس شد و خلاصه شده جمله زیر می باشد(Acorn RISC Machine) اجزای سه گانه پردازنده های نسل بعدی چیپست های تلفن همراه خود را معرفی کرد . نام تجاری که ARM برای اجزاء سه گانه پردازنده در نظر گرفته به ترتیب زیر می باشد: Cortex-A72 CPU  ،  Mali T-880 GPU ،  CoreLink CCI-500 این پردازنده در سال ۲۰۱۶ در بالای قفسه گوشی های هوشمند نصب خواهد شد.

 Cortex-A72 CPU
پردازنده ۶۴ بیتی Arm Cortex-A72 جانشین و نسل جدید پردازنده ی Cotrex-A57 است این نسل در حدود ۳٫۵X برابر سریعتر و با عملکرد بالا نسبت به نسل قبلی یعنی Cortex- A15 است . نسل جدید  Cortex-A72 در حدود  75 درصد نسبت به دستگاه هایی با Cortex-A15  سال ۲۰۱۴ دارای مصرف انرژی در همان حجم کار کمتر خواهد بود.
در شکل زیر تفاوت عملکرد Cortex-A72 را در رابطه با مصرف انرژی نسبت به نسل قبلی ملاحظه می کنید.

 

در شکل زیر به تفاوت سرعت Cortex-A72  نسبت به نسل قبل که هر کدام از فن آوری های متفاوت استفاده کرده اند ملاحظه می کنید:

 

 

 به منظور سهولت در اجرای تراشه جدید ARM آن را با استفاده از فن آوری جدید TSMC 16nm FinFET+ طراحی کرده است  . پردازنده مرکزی که با این چیپست و Cortex-A53 که از فناوری ARM Big.LITTLE بهره می برد، ترکیب خواهد شد ،عملکرد و بهره وری بالایی را به همراه خواهد داشت.
Mali T-880 GPU
پردازنده گرافیکی Mali T-880 از سوی دیگر ، ۱٫۸X عملکرد بالا نسبت به پردازنده گرافیکی موجود یعنی Mali T-760 ارائه خواهد داد.و همچنین نسبت به آن در حدود ۴۰ درصد انرژی مصرفی پایین دارد.این پردازنده با محتوای ۴K در ذهن آدم گنجانده می شود.
با توجه به شکل زیر می توان تفاوت های قابل توجه نسبت به نسل قبلی پردازنده های گرافیکی ARM  پی برد:

 

 CoreLink CCI-500
 کش جدید Corel link CCI-500 با قدرت جرعه جرعه ی Big-LITTLE و به لطف پردازش اسنوپ فیلترینگ اتصال یکپارچه را فراهم خواهد ساخت. این کش در حدود دو برابر پهنای باند را نسبت به کش قبلی CCI-400 و همچنین به نسبت ۳۰ درصد در حافظه سیستم و عملکرد آن نسبت به نسل قبلی CoreLink CCI-400  را باید ارتقاع دهد.
در شکل زیر نیز می توان تفاوتهایی را احساس کرد.

 

ARM در حال حاضر با تعدادی از شرکایی که از اجزاء جدید استفاده خواهند کرد همکاری دارد.از جمله این شرکا می توان به مدیاتک ، HISilicon،Rockchip اشاره کرد.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین