تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

انرژی خورشیدی روز به روز اهمیت بیشتری پیدا می‌کند و اکنون ممکن است محققان به بهترین راه برای تولید انرژی خورشیدی ارزان قیمت از طریق نصب پنل‌های خورشیدی روی سقف پارکینگ‌های عمومی دست پیدا کرده باشند.

 واشنگتن پست گزارش می‌کند که هواداران انرژی خورشیدی، توجه خود را به سقف پارکینگ‌های عمومی در ایالات متحده بعنوان بهترین مکان برای نصب صفحات عظیم خورشیدی معطوف کرده‌اند. دلیل این توجه کاملا ساده و قابل درک است; پارکینگ‌ها هم‌اکنون نیز بخش بزرگی از چشم‌انداز شهرها را به خود اختصاص داده‌اند و در وضعیت آب و هوایی گرم، حرارت بسیاری جذب می‌کنند که هیچ استفاده‌ی مفیدی از آن صورت نمی‌گیرد. بنابراین چرا با نصب پنل‌های خورشیدی روی آن‌ها، بهره‌وری مفیدی برای‌شان ایجاد نکنیم؟
البته مشکل اصلی بر سر راه این مساله، گران قیمت بودن چنین پنل‌هایی است که هزینه‌ای به مراتب بالاتر از نصب پنل‌های عادی بر سطح سقف‌های کوچک در بر دارد. یکی از مسئولان شرکت TruSolar که روی چنین پروژه‌هایی سرمایه‌گذاری می‌کند، گفته است:
این شیوه، گران‌ترین سیستمی است که می‌توان ساخت. چنین سیستمی نیازمند سطوح بسیار بالاتر مهندسی، مقادیر بسیار بیشتر فلز و نیروی کار بیشتر است و در مجموع نیز درصد اندکی از نیروی خورشیدی تولید شده را به خود اختصاص می‌دهد که البته این مقدار در حال رشد است. همچنین امروزه هزینه‌ی نصب سایه‌بان‌های خورشیدی در قیاس با نصب سقف در چند سال پیش ارزان‌تر تمام می‌شود.
با وجود تمام این مسائل، پتانسیل موجود در این راهکار بسیار خیره‌کننده است. برای نمونه، دانشگاه راتگرز هم‌اکنون از یک پارکینگ با سقف پنل خورشیدی برخوردار است که به تولید 8 مگاوات نیرو می پردازد؛ نیرویی که برای تامین نیاز انرژی 1000 خانه کافی خواهد بود.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین