تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

این روزها، دنیای گجت‌ها با دستبندها، ابزارهای مانیتور ضربان قلب و اپلیکیشن‌های کنترل سلامتی که با دستبندهای روی دست‌هایمان هماهنگ می‌شوند، آمیخته شده است. اما آیا این گجت‌ها دردی از فردی که در روز به زحمت از صندلی‌اش تا یخچال را طی می‌کند، دوا می‌کنند؟

غول‌های فناوری با سرمایه‌گذاری در بازار تازه و رو به گسترش گجت‌های پوشیدنی، همچون دستبندهای ورزشی و... تلاش می‌کنند تا با جملاتی اغواکننده از مزیت‌های این گونه ابزارها برای تحرک بخشیدن به شما و افزایش میزان فعالیت‌تان بیان کنند. اما آیا بستن یک دستبند بر روی مچ دست‌هایتان، تاثیری در افزایش تحرک و کارآیی شما خواهد داشت؟ آیا شما با توجه به میزان فعالیت ورزشی‌تان، نیازمند چنین گجت‌های نسبتا گران قیمتی هستید؟ پاسخ این سوالات را از زبان دانشمندان دانشگاه پنسیلوانیا بیان خواهیم کرد.
بر اساس این تحقیقات که نتایج آن در مجله انجمن پزشکی آمریکا منتشر شده است، خریداران و استفاده کنندگان از چنین محصولاتی، افرادی هستند که کمترین نیاز را بدان دارند. میشل پتل، نویسنده مقاله و استادیار دانشگاه پنسیلوانیا در این مقاله ضمن اشاره به این موضوع، نتیجه نظرسنجی را نیز منتشر کرده که بر اساس آن 48 درصد از افرادی که از این گجت‌ها استفاده می‌کنند، زیر 35 سال و تنها یک سوم از آن‌ها درآمدی بالغ بر ۱۰۰٫۰۰۰ دلار در سال دارند که این موضوع خود نشانه دیگری از غیر ضروری و نامناسب بودن قیمت این ابزارها برای چنین افرادی است.
مشکل دیگر در گجت‌های پوشیدنی، شارژ کردن دائمی آن‌ها است. در نظرسنجی صورت گرفته از 6,233 فرد دارای گجت‌های پوشیدنی، بیش از نیمی از آن‌ها دیگر از آن استفاده نمی‌کنند.
پتل همچنین در رابطه با دقت این ابزارها نیز می‌گوید که شمارنده‌های ضربان قلب و همچنین دستگاه‌های بررسی کننده خواب، به خوبی مورد آزمایش قرار نگرفته‌اند. به علاوه، زمانی که یک داده به دقت نیز ذخیره و ایجاد می‌شود، چون به صورت قابل درکی مورد بررسی و تحلیل قرار نمی‌گیرد، باعث دلسردی افراد شده یا به آن‌ها انگیزه بخصوصی نمی‌دهد. برای مثال افرادی که رکوردهای خوبی از خود به جای می‌گذارند به خوبی تشویق شده و انگیزه می‌گیرند ولی افرادی که بیش از 1000 قدم در روز برنداشته‌اند، دلسرد می‌شوند.البته در این بین سرویس‌هایی همچون Strava که به ایجاد رقابت در بین افراد می‌پردازد، در تحریک آنها برای تحرک بیشتر نقش موثری دارند.
وی در انتها، چراغ سبزی به این ابزارها نشان داد و گفت:
هر چند این گجت‌ها پتانسیل لازم برای تسهیل امور مربوط به سلامتی را در افراد دارند، ولی به تنهایی کافی نیستند. در واقع، پتانسیل و موفقیت این گونه ابزارها در استراتژی‌ها و برنامه‌های ورزشی که کاربران را با خود همراه می‌کند نهفته است، نه قابلیت‌ها و توانایی‌های آن‌ها به تنهایی!‍
نظر شما چیست؟ آیا ابزارهای پوشیدنی در افزایش تحرک افراد و اندیشیدن آن‌ها به سلامتی نقش موثری دارند؟


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین