تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

عینک‌هایی با لنزهای انتقالی از نظر تئوری ایده‌های خوبی به شمار می‌روند، اما در عمل دارای نقص هستند. به همین دلیل پژوهشگران موسسه‌ی فنی جورجیاتک در حال توسعه‌ی یک محصول جایگزین هستند، عینک‌های آفتابی با شیشه سفید که به دلخواه کاربر می‌توانند به عینک‌های آفتابی تبدیل شوند.

لنزهای فتوکرومیک در عینک‌های انتقالی حاوی مولکول‌های هالوژن نقره هستند که به طور موقت در مواجهه با نور ماورابنفش تغییر شکل می‌دهند. این عمل لنزها را به تیرگی می‌رساند و به این ترتیب مانع از رسیدن بخشی از نور به چشم می‌شوند.
با این حال یکی از مشکلات شیوه‌ی ذکر شده، در این است که عمل تغییر ممکن است چند دقیقه طول بکشید. به این ترتیب در فعالیت‌هایی مانند رانندگی یا پرواز با هواپیما، سرعت این عینک‌ها چندان بالا نیستند. علاوه بر این اگر کاربر در یک محیط سایه قرار داشته باشد مانند درون خودرو، و به یک نقطه‌ی روشن و پر از نور آفتاب نگاه کند، لنزها تغییر نمی‌کنند. درمقابل، کاربران عینک‌های جورجیاتک در هر زمان به صورت دلخواه قادر به تغییر رنگ یا عدم تغییر رنگ عینک‌های خود تنها با استفاده از یک سوئیچ پاور خواهند بود.
این لنزها دارای پلیمرهای الکتروکرومیک هستند که به جریان الکتریکی به جای نور ماورابنفش پاسخ می‌دهد. در عینک‌های اولیه‌ی این مجموعه، ترکیبی از پلیمرهای فیروزه‌ای، زرد، نارنجی و آبی برای ایجاد رنگ قهوه‌ای مورد استفاده قرار گرفتند که قادر به مسدود کردن 70درصد از نور در چند ثانیه است. با تغییر نسبت پلیمرهای رنگی، رنگ‌های دیگر هم قابل تولید هستند.
بر اساس اعلام گروه تحقیقاتی که تحت سرپرستی آنا اوسترهولم قرار دارند، از تکنیک چاپ تزریق جوهر/پوشش تیغه‌ای برای ایجاد لنزها استفاده شده است. مقاله‌ای در مورد روش تحقیق جورجیاتک اخیرا در ژورنال ACS Applied Materials & Interfaces منتشر شده است.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین