تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

۱۴۷سال پیش در چنین روزی تئودور ویلیام ریچاردز دانشمند و شیمیدان سرشناس آمریکایی دیده به جهان گشود. شهرت این دانشمند بزرگ بخاطر مشخص کردن جرم اتمی نسبی بسیاری از عناصر شیمیایی است که به همین خاطر نیز جایزه نوبل شیمی سال ۱۹۱۴ به وی اهدا شد.

۳۱ ژانویه سال ۱۸۶۸ تئودور در شهر جرمانتاون ایالت فیلادلفیا در یک خانواده‌ی هنرمند متولد شد؛ پدرش نقاش و مادرش شاعر بود. بخاطر سفرهای بسیاری که داشت، دوران تحصیل تئودور نزد مادرش آغاز شد و تقریبا تمام دوران تحصیل تا قبل از دانشگاه را نزد مادرش گذراند و تنها در امتحانات مدرسه شرکت می‌کرد. زمانی که تئودور ۱۰ سال داشت یکی از دوستان خانوادگی آنها، پرفسور ژوسیا پارسون کوک به‌وسیله یک تلسکوپ حلقه‌های سیاره ذحل را به تئودور نشان داد و این لحظه‌ای بود که تئودور به علم و کشف دنیای پیرامون خود علاقه‌مند شد و از همان سنین کم در آزمایشگاه دکتر کوک حضور می‌یافت و  تحقیقات علمی وی را از نزدیک مشاهده می‌کرد. خانواده‌ی تئودور مدت دوسال را در اروپا و بیشتر در انگلستان سپری کردند و این دوران نیز تئودور بیشتر به علم علاقه پیدا کرد و زمانی که به آمریکا بازگشتند تئودور وارد کالج هاورفورد پنسلیوانیا شد در حالی که تنها ۱۴ سال سن داشت، بعد از دو سال و در سال ۱۸۸۵ توانست لیسانس خود را دریافت کند. سپس به دانشگاه هاروارد رفت و مجددا در مقطع کارشناسی به تحصیل پرداخت تا خود را برای ورود به مقطع تحصیلات تکمیلی آماده‌تر کند. تئودور در دانشگاه هارواد تحصیلات خود را تا مقطع دکترا ادامه داد و در این مقطع روی مشخص کردن جرم اتمی نسبی اکسیژن و هیدروژن فعالیت می‌کرد و پایان نامه دکترای خود را نیز همین موضوع انتخاب کرده بود. بعد از پایان دوره دکترا به آلمان رفت و در آنجا زیر نظر ویکتور میر به تحصیل در مقطع فوق دکترا  پرداخت. بعد از پایان دوره‌ی فوق دکترا به دانشگاه هارواد بازگشت و به عنوان استادیار مشغول به کار شد. وی در سال ۱۹۰۱ توانست رتبه‌ی استادی دانشگاه هاروارد را کسب کند.

دکتر تئودور ویلیام ریچاردز سال ۱۹۰۳ به ریاست دپارتمان شیمی دانشگاه هاروارد درآمد. مهمترین دستاورد علمی وی مربوط به جرم اتمی نسبی عناصر شیمیایی است که به همین خاطر نیز جایزه نوبل شیمی سال ۱۹۱۴ را دریافت کرد. امروزه در کتبِ شیمی از وزن اتمی نیز بجای جرم اتمی نسبی استفاده می‌شود. وزن اتمی یا جرم اتمی نسبی یک عنصر با توجه به یک منبع داده‌های مشخص، عبارت است از نسبت میانگین جرم در اتم یک عنصر به ۱۲/۱ جرم یک اتم کربن-۱۲.

دکتر ریچاردز و شاگردانش در طول دوران تحقیق خود وزن اتمی بیش از ۵۵ عنصر را به دقت بررسی و مشخص کردند. دکتر ریچاردز در انجام تحقیقات علمی خود از وسواس بسیاری برخوردار بود و به همین خاطر نیز میزان خطا در داده‌ها و نتایج بسیار ناچیز بود. جالب است بدانید وی برای مشخص کردن وزن اتمی عنصر تولیوم بیش از ۱۵۰۰۰ بار فرایند بازکریستالیزاسیون را انجام داد تا به عنصر خالص تولیوم دست پیدا کند و وزن اتمی آنرا مشخص کند.

دکتر ریجاردز سرانجام در تاریخ ۲ آوریل سال ۱۹۲۸ در سن ۶۰ سالگی دیده از جهان فروبست.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین