تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

این ابداع آینده صنعت پوشاک را متحول کرده و تولید انرژی از حرکات بدن را محقق می سازد.

در گذشته تولید انرژی از حرکات بدن، یکی از آرزوهای بشر به شمار می آمد اما امروزه با توجه به نیاز تامین نیروی ابزارهای هوشمند مانند موبایل و تبلت، رسیدن به این رویا از جمله مولفه های آینده فناوری محسوب می گردد. حالا مقدمات این امر در ایران کلید خورده و امید برای ساخت ژنراتورهای پوشیدنی پر رنگ تر از قبل گردیده است. پژوهشگران نساجی دانشگاه امیر کبیر، موفق به تولید نخ های مبدل انرژی مکانیکی به الکتریکی شده اند.
این ابداع آینده صنعت پوشاک را متحول کرده و تولید انرژی از حرکات بدن را محقق می سازد. این کار تحت پروژه «تولید نخ نانوساختار، جهت تولید پارچه مبدل انرژی مکانیکی به الکتریکی» به ثمر رسیده است.
روح الله باقر زاده، رئیس پژوهشکده نساجی دانشگاه امیر کبیر و مجری طرح مذکور اظهار کرد: نخ های تولید شده دارای خواص تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریکی (خواص پیزوالکتریک) هستند که به عنوان یک ساختار پایه مهندسی، در فرآیند تولید پارچه و سایر ساختارهای منعطف الیافی استفاده می شود. وی افزود: در این طرح با توجه به سوابق مثبت در الکتروریسی، تولید نخ نانو ساختار و نانوذراتی مانند اکسید روی، اقدام به ایجاد خواص تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریکی در این نخ ها کردیم.
باقر زاده گفت : ما در پروژه فوق الذکر توانایی و میزان بهره وری تولید انرژی الکتریکی حاصل از کرنش های مکانیکی برای نخ هایی با عوامل ساختاری مختلف را مورد ارزیابی دقیق قرار داده ایم. رئیس پژوهشکده نساجی دانشگاه امیر کبیر در مورد کاربردهای این ابداع توضیح داد: این قابلیت ها در تولید منسوجات الکترونیکی، پوشاک هوشمند، البسه فضانوردان، صنایع الکترونیک، صنایع نظامی  و تجهیزات و لباس های ورزشی کاربرد دارد. همچنین محصول مذکور در وسایل الکترونیکی قابل حمل مانند GPSها، حسگرهای پارچه ای پایش وضعیت فیزیولوژیک بدن و مواردی اینچنین می تواند استفاده شود.
وی تاکید کرد: نخ تولید شده به خاطر اینکه خواص فیزیکی و مکانیکی و همچنین راندمان مناسب تبدیل انرژی مکانیکی به الکتریکی را دارد، گام بلندی در خصوص تولید ژنراتورهای منعطف قابل پوشش و خودشارژشونده بر داشته است.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین