تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

طراح و سازنده‌ی این طرح می‌گوید:
ساق پای هوشمند، یک سیستم کاملا مکانیکی و کاربردی است که با پروتزهای مصنوعی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرند، تفاوت‌های زیادی دارد.

اگر این ساق پای هوشمند در بدن فرد معلول گذاشته شود، فرد می‌تواند همانند یک انسان عادی، بدون علائم نقص عضو (لنگیدن) راه برود. ساق پای هوشمند منعطف است و این بدان معناست که زاویه قرارگیری فرد در حین راه رفتن و نشستن را تشخیص داده و نسبت به همان زاویه تغییر حالت می‌دهد.
با استفاده از ساق پای هوشمند فشار قوزک پای فرد معلول قابل تنظیم می‌شود. این ساق پا، قابلیت شناسایی شیب بدن فرد نسبت به زمین را دارد که در این صورت عملکرد صحیحی از خود نشان می‌دهد و فرد می‌تواند به موقع در حالت تعادل قرار گیرد.ساخت بیشتر پروتزها در داخل کشور صورت نمی‌گیرد. این در حالی است که ساخت نمونه اولیه صنعتی ساق پاهای هوشمند هزینه‌ای معادل یک میلیون تومان داشت در صورتیکه پروتزهای پای مصنوعی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرند، ۵ میلیون تومان هستند. به گفته کیومرث مقصودی با ورود به ساخت این ساق پاها در کشور می‌توانیم تحولی را در این عرصه ایجاد کنیم.
ساخت بیشتر پروتزها در داخل کشور صورت نمی‌گیرد. این در حالی است که ساخت نمونه اولیه صنعتی ساق پاهای هوشمند هزینه‌ای معادل یک میلیون تومان داشت در صورتیکه پروتزهای پای مصنوعی که در حال حاضر مورد استفاده قرار می‌گیرند، ۵ میلیون تومان هستند. به گفته کیومرث مقصودی با ورود به ساخت این ساق پاها در کشور می‌توانیم تحولی را در این عرصه ایجاد کنیم. پروسه زمانی ساخت ساق‌های مصنوعی در کشور برای هر فردی طولانی است، به طوریکه باید بر طبق بدن فرد معلول ساخته شود. ساق پای هوشمند، قابل تنظیم برای افراد معلول است و امیدواریم که در سال های آینده در قالب یک پکیج به معلولان ارائه شود تا کمترین زمان برای طراحی و نصب پروتز صرف شود. فرد معلول می تواند، خود، تنظیمات ساق پای هوشمند را انجام دهد و استفاده کند تا یک زندگی عادی را تجربه کند.
کیومرث مقصودی، دارای هفت سال سابقه تحقیقاتی در تجهیزات پزشکی است و ساق پای هوشمند و منعطف را در یک شرکت دانش بنیان علوم پزشکی طراحی کرده است.


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین