تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

امروزه لپ تاپ ها تبدیل به جزء جدا ناپذیری از زندگی ما شده اند. یکی از دغدغه هایی که در استفاده از این سیستم ها پیش روی کاربران قرار می گیرد خرابی و از کار افتادگی باتری لپ تاپ و عدم نگهداری شارژ توسط آن هاست. ولی چگونه از لپ تاپ خود استفاده کرده و آن را شارژ کنیم تا طول عمر باتری زیاد بوده و برای ما بهتر کار کند؟

 

 

مهم ترین علت از کار افتادگی و خرابی زود هنگام باتری لپ تاپ ها شارژ مداوم و استفاده مکرر و زیاد از آن هاست. در ادامه به بررسی نکاتی خواهیم پرداخت که می توانند کمک خوبی برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ باشند.
میزان مصرف انرژی را در لپ تاپ خود کاهش دهید:
بهترین کاری که می توان برای افزایش طول عمر باتری لپ تاپ کرد کاهش میزان مصرف هنگام کار کردن با سیستم است. ولی چگونه؟
متوقف سازی برنامه های غیر ضروری در حال اجرا
شما می توانید با استفاده از محیط Task Manager (با استفاده از کلید های ترکییبی Ctrl-Alt-Del آن را مشاهده کنید) تمامی برنامه ها و نرم افزار های در حال اجرا بر روی سیستمتان را مشاهده کرده و  برنامه های غیر ضروری را End Task کرده و متوقف سازید.
دستگاه های ورودی را از لپ تاپ جدا کنید.
دستگاه های ورودی USB بیشترین مصرف کننده ی انرژی باتری لپ تاپ ها هستند، سعی کنید تمامی ابزار های ورودی (بلوتوث ، بلند گوی خارجی، گیرنده ی تلویزیونی، Wi-fi) غیر ضروری را از سیستم خود جدا کنید.
میزان نور صفحه نمایش را کم کنید
با استفاده از تنظیمات صفحه نمایش (Display Setting ) در کنترل پنل نور صفحه نمایش را به حداقل میزان ممکن رسانده و همچنین Screen server  خود را خاموش کنید.
به جای Standby  از حالت Hibernate استفاده کنید
در حالت Hibernate سیستم وضعیت نهایی خود را ذخیره کرده و به طور کامل خاموش می شود. ولی در حالت Standby یا Sleep صفحه نمایش و هارد دیسک خاموش می شوند و پردازنده و حافظه داخلی (RAM) به حداقل میزان کارکرد خود می رسند که مصرف انرژی باتری را به همراه خواهد داشت.
تاجایی که می توانید برنامه های کمتری به طور همزمان اجرا کنید
برنامه های همزمان و زیاد (مخصوصا برنامه های گرافیکی و بازی ها) به علت استفاده زیاد از پردازنده و حافظه داخلی به طور قابل توجهی میزان استفاده از باتری را افزایش می دهند.
نگهداری مناسب از باتری لپ تاپ
اگر مدت چند روز قصد استفاده از لپ تاپتان را ندارید و یا به برق دسترسی دارید باتری آن را جدا کنید. ولی قبل از جدا سازی باتری  لپ تاپ حتما مطمعن شوید که میزان شارژ آن بین ۴۰ و ۶۰ درصد باشد (و هرگز ۱۰۰% نباشد). برای اتصال دوباره ی باتری لپ تاپ را از برق جدا کرده و در حالت خاموش این کار را انجام دهید و باتری جدا شده را حتما در جای خنک نگهداری کنید.

گرما و حرارت مهمترین دشمن باتری لپ تاپ

لپ تاپ خود را همیشه تمیز نگه داشته و از  کارکرد خوب فن های خنک کننده مطمعن شوید، خنک کننده های جانبی نیز گزینه ی مناسبی برای این کار هستند.
میزان شارژ باتری چقدر باشد؟
تا جایی که امکان دارد اجازه ندهید میزان شارژ باتری لپ تاپ به صفر برسد ، و در صورت خالی شدن کامل باتری لپ تاپ هرگز  قبل از شارژ آن را روشن نکنید. خاموش شدن دوباره لپ تاپ به علت نبود شارژ هنگام روشن کردن آن صدمات زیادی وارد باتری لپ تاپ می کند. در جدول زیر  به بررسی میزان بازدهی انرژی باتری پس از استفاده های مکررمی پردازیم.

 

 

 


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین