تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، محمود واعظی اعلام کرده است که سیاست دولت تدبیر و امید دسترسی آزاد مردم به اطلاعات بوده و حتی آیین‌ نامه‌ای نیز در این زمینه در دولت نیز به تصویب رسیده است. در ادامه با سفارش دات نت همراه باشید.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات که جمعه شب در اصفهان به سر می‌برد بیان کرد که سیاست دولت دسترسی آزاد مردم به اطلاعات است. او افزود:

اگر شبکه اجتماعی، قوانین کشور را محترم می شمارد و از طریق آن اطلاع رسانی می شود، دلیل بر قطع کردن آن نیست.
او همچنین فعالیت شبکه‌های اجتماعی در چهار چوب قانون را بلامانع دانسته و افزود:

ترجیح این است که مردم از شبکه های اجتماعی داخلی استفاده کنند که میزبان آن داخل کشور است. توسعه بومی زمانی اتفاق می افتد که تحقیق و پژوهش توسط فرزندان همین کشور انجام شود.
وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به آیین نامه های مختلف برای حمایت از شرکت های دانش بنیان افزود:

یک هزار و ۲۰۰ میلیارد ریال در این وزارتخانه به صورت وام وجوه اداره شده ارزان برای شرکت های دانش بنیان حوزه فناوری ارتباطات و اطلاعات در نظر گرفته شده است.
وی خاطرنشان کرد:

مبلغی بیش از این رقم نیز در معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری پیش بینی شده است.
واعظی با تاکید بر حمایت از نیروهای مستعد و دانشگاهی برای تبدیل ایده های آنها به محصول صادراتی تصریح کرد:

امروز که تحریم ها برداشته شده و شرکت های خارجی نیز برای همکاری با ایران تمایل زیادی از خود نشان می دهند باید مراقب باشیم تا به شرکت های دانش بنیان و بخش تحقیق و توسعه کشورمان لطمه ای وارد نشود.
وی همچنین با اشاره به ایجاد زیرساخت های شبکه ملی اطلاعات در دو سال و نیم گذشته گفت:

سیاست ما در این زمینه افزایش پهنای باند داخلی است.

افزایش پهنای باند به چهار هزار گیگابیت بر ثانیه

محمود واعظی همچنین گفت:

در ابتدای دولت یازدهم پهنای باند در داخل ۶۲۴ گیگابیت بر ثانیه بود که فردا یکشنبه در مراسمی آن را به چهار هزار گیگابیت بر ثانیه افزایش می‌دهیم.
واعظی هدف از راه اندازی این شبکه را رفع نیازمندی های داخل با سرعت بالا عنوان و افزود:

راه اندازی این شبکه به این معنا نیست که مردم نتوانند به آنچه که خارج از این شبکه است یعنی به شبکه اینترنت بین المللی دسترسی داشته باشند.
به گفته وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات، ۸۰ درصد از محتوای شبکه ملی اطلاعات کشورمان داخلی و ۲۰ درصد خارجی است. وی همچنین با اشاره به فعالیت شورای عالی فضای مجازی کشور گفت:

ما امروز با وضعیتی مواجهیم که فضای مجازی در همه جا وجود دارد و جزئی از زندگی مردم شده و به همین دلیل هم اهمیت امنیت آن افزایش یافته است.
وی با بیان اینکه برنامه های وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات طبق سیاستگذاری این شورا پیش می رود، افزود:

در این زمینه توجه به آینده پژوهی نیز اهمیت ویژه ای دارد و ما برای اینکه در کشورمان از مسابقه عقب نمانیم، باید آینده پژوهی کنیم.

منبع خبر


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین