تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

 سال‌ها پیش و پس از بالا رفتن ۵۴ درصدی تعرفه‌ی گوشی‌های وارداتی به بهانه‌ی حمایت از تولید داخل، پدیده‌ای به نام «قاچاق» بازار موبایل کشور را به سرعت فرا گرفت. اوایل مسئولان در صدد برآمدند تا با اعمال طرح رجیستری جلوی قاچاق را بگیرند، اما این موضوع با شکست مواجه شد؛ چرا که با مشکلاتی همراه بود و راه‌‌حلی نیز برای این مشکلات وجود نداشت. بنابراین نتوانست دردی از بلای قاچاق موبایل کشور درمان کند. همین موضوع قاچاق باعث شد تا وضعیت بازار موبایل برای بسیاری پرسود شود و عده‌ای یک شبه سود زیادی از بازار موبایل کسب کنند.

اگرچه قصد نداریم به تاریخچه وضعیت بازار موبایل کشور بپردازیم، اما بد نیست بدانید در طول سال‌های گذشته راه‌های مختلفی برای درمان قاچاق در پیش گرفته شد که از آن جمله می‌توان به کاهش تعرفه‌ی واردات گوشی اشاره کرد؛ اما هیچ کدام از این روش‌ها موثر واقع نشد و امروز با بازاری روبه‌رو هستیم که بیش از ۹۰ درصد آن را قاچاق فرا گرفته است.

با این حال دوباره مسئولان درصدد برآمده‌اند تا با اعمال طرح رجیستری گوشی‌های موبایل، قاچاق را ریشه‌کن کنند؛ اما در طول ۴ -۵ ماه گذشته که موضوع رجیستری مجددا مطرح شده، هرزگاهی یکی از مسئولان تاریخی را برای اجرایی شدن این طرح وعده می‌دهند، اما دقیقا در زمان مقرر شده، نه مسئولی پاسخگو است و نه کسی پیگیر ماجرا می‌شود و باز هم موضوع به فراموشی سپرده می‌شود. این بار هم که رییس اتحادیه دستگاه های مخابراتی، ارتباطی و لوازم جانبی زمان اجرای آن را تا پایان سال جاری یعنی تقریبا تا دو ماه آینده اعلام کرده است. با توجه به طرح مکرر این موضوع در گذشته، به نظر می رسد تاریخ اعلام شده هم سرانجامی نخواهد داشت؛ چرا که هیچ کدام از مراجع مسئول و ذیربط بیانیه‌ای در این زمینه منتشر نکرده و هنوز مشخص نیست وضعیت بازار قاچاق موبایل کشور به کجا خواهد رسید.

اگرچه بنا به گفته‌ی مقامات مسئول، زیرساخت‌های این طرح آماده است و قرار بر این شده تا بسیار اصولی اجرایی شود و بر اساس آن هیچ راهی برای دور زدن این طرح وجود ندارد، اما هنوز نه ستاد مبارزه با قاچاق کالا و نه گمرک اطلاعات دقیقی از اجرایی شدن این طرح ارائه نمی‌دهند.

موضوع جالب درباره‌ی وضعیت بازار این است که همه‌ی مسئولان با صراحت درباره‌ی بازار ۹۰ درصدی قاچاق اظهار نظر می‌کنند، اما اینکه گامی در جهت بهبود و رفع آن برنمی‌دارند، پرسشی است که برای سال‌ها بی‌پاسخ مانده.

منبع خبر


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین