تماس با ما

موبایل: 2565 038 0912

دفتر تهران: 2565 2842 021

دفتر گرگان: 2565 3233 017

با کليک بر روي +1 ما را در گوگل محبوب کنيد

  اگر خریداران موبایل تا ۴۸ ساعت پس از خرید گوشی با مشکلی مواجه شدند، می‌توانند به فروشنده مراجعه کنند و فروشنده موظف به تعویض گوشی است. در این موارد فروشنده نباید خریدار را به گارانتی یا تعمیرکننده رجوع دهد. در ادامه با سفارش دات نت همراه باشید.

برخی مواقع پس از خرید تلفن همراه، وقتی به خانه بر می‌گردیم هنوز دو روز از کار گوشی نمی‌گذرد که موبایل ما دچار مشکل می‌شود. ما می‌مانیم و یک گوشی معیوب و فروشنده. در این مواقع فروشندگان سودجویی وجود دارند که یا ما را به سمت گارانتی سوق می‌دهند یا پول تعمیر را از ما می‌گیرند؛ در حالی که بر اساس قوانین صنفی، فروشندگان موبایل موظفند در صورت ایراد پیدا کردن موبایل تا ۴۸ ساعت پس از خرید، گوشی تلفن همراه مشتریان را بدون هیچ چون و چرایی تعویض کنند.

بسیاری از مشتریان چنین قانونی را نمی‌دانند و به همین خاطر دچار زیان مالی شده و خریدشان منجر به تجربه‌ای تلخ می‌شود. مسئولان اتحادیه‌ی دستگاه‌های مخابراتی نیز به کم اطلاعی خریداران از این قانون اذعان دارند.

کارشناس اتحادیه‌ی دستگاه‌های مخابراتی با اشاره به اینکه مشتری‌ها در بازار موبایل به دلیل بی‌اطلاعی از حقوقشان متحمل ضرر می‌شوند، اعلام کرد طبق قوانین اگر به هر دلیلی گوشی خریداری شده تا ۴۸ ساعت دچار ایراد شود، فروشنده موظف به پس گرفتن گوشی است.

میثم دادخواه، کارشناس رسمی اتحادیه‌ی دستگاه‌های مخابراتی گفت:

طبق دستورالعمل قانونی که به صنف دستگاه‌های مخابراتی ابلاغ شده، اگر گوشی خریداری شده تا ۴۸ ساعت به هر دلیل دچار ایراد شود، فروشنده موظف به تعویض گوشی با یک گوشی نو و در صورت تمایل مشترک موظف به پس گرفتن گوشی و بازگرداندن وجه آن به خریدار است. به این ترتیب در بازه‌ی زمانی ۴۸ ساعت اول پس از خرید، مشتری نیازی به مراجعه به شرکت گارانتی برای اصلاح ایراد گوشی یا تعمیر ندارد و فروشنده خود موظف به پیگیری اقدامات مربوط به گوشی معیوب است.
به گفته‌ی دادخواه اگر فروشنده مشتری را به علت خرابی گوشی در ۴۸ ساعت پس از خرید به شرکت گارانتی برای تعمیر ارجاع ‌دهد، برخلاف مقررات عمل کرده و این یک کار غیرقانونی است. در چنین مواردی خریداران می‌توانند برای احقاق حقشان و شکایت از فروشنده به اتحادیه‌ی دستگاه‌های مخابراتی مراجعه کنند.

منبع خبر


سفارش طراحی سایت

سفارش طراحی سایت

google
yahoo
alexa
ebook
Baidu.com
Wikipedia
Blogger.com
Windows Live
Amazon.com
eBay
Bing
Ask
استانداری گلستان
f shdj, sefaresh, sefaresh .net, sefaresh.net, sthva, sthva nhj kj, sthva.kj, stthva.kj, xvhpd, آیفون, استفاده, اندروید, اپل, اپلیکیشن, اینترنت, باتری, بازار, دستگاه, دوربین, سامسونگ, سفارش, سفارش دات نت, سفارش دات نت sefaresh.net, سفارش.نت, سیستم, طراح وب, طراحي وب سايت, طراحی, طراحی وب سایت, فناوری, فیسبوک, مایکروسافت, موبایل, هوشمند, کاربران, کمپانی, گلکسی, گوشی, گوشی هوشمند, گوگل

نمایش تمامی تگ ها
بسته ویژه مدارس مدارس
بسته ویژه پزشکان پزشکان
بسته ویژه مهندسین مهندسین